STM32 a uin64_t

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s typem uint64_t na STM32F100 nebo na jeho podobném? Dík

Co s ním máš za problém? A na jakým překladači?

Ahoj,nemám s tím žádný problém, jen jsem to nikdy nezkoušel. Používám GCC překladač. Docela by se mi hodilo to v jedný aplikaci použít, ale nevim jestli to nemá nějaký záludnosti a zda to vůbec jde. Ty jsi to někdy použil?Mohl by jsi o tom něco napsat…jen třeba nějakej postřeh nebo názor. Dík

Zkušnost mám akorát float doble precision (float64) a funguje. Překladač KEIL. UINT64 bude fungovat taky. Co mě tak napadá, tak aby sis dal pozor, pokud budeš přistupovat k výsledku operace v přerušení nebo v multitásku. 64bit už nelze na 32bit core atomicky zapsat/přečíst.

Ahoj, tak to je asi v pohode. Prakticky potrebuju porovnavat dve cisla o velikosti maximalne 6b mimo preruseni. Puvodne jsem to delal na ATmega32 a tam jsem to mel rozdeleny na jeden integer a jeden long. V tuhle chvili to prepisuju na ARM tak to chci malinko vylepsit. Uvidime jak si namelu hubu. To uz si teda melu i bez uint64_t, protoze jsem zjistil ze pri komunikaci s SPI externi pameti dokazu ten MCU zmrazit a ani WDT ho nevrati do puvodniho stavu :frowning:

Tak to Ti asi WDT neběží. Nezapomeň, že pokud děláš s STM, tak ty mají dva různý WDT.

Čus…wdt beží, problém byl jako vždy jinde :slight_smile: