ATMEGA 128

Dobrý deň,
skúšam šťastie a ospravedlňujem sa ak vás otravujem s mojím problémom.
Jednoducho sa mi pokazila tlačiareň a nakoľko som elektrotechnik s 48 r praxou, snažím sa ju rozchodiť. Doska je osadená ATMEGA128, na doske som zistil vadný 5v stabilizátor, po výmene doska ožila, ale len spolovice, display nezobrazuje a tlačítka nereagujú. Nakoľko táto oblasť nieje moja parketa zháňam profíka , [size=150]štedro sa odmením[/size].
V prípade záujmu podám podrobnejšie info


P.S. súkromnú odpoveď píšem už tretí krát a nezdá sa, že by prešla. Tak to skúsim cez fórum.

=================================================

Zdravím,

je mi to ľúto, ale nebudem Vám vedieť pomôcť. S opravou vecí nemám žiadne skúsenosti. Naviac ak procesor teraz nič nerobí, vyzerá to tak, že program ktorý je v ňom, je poškodený.

Okrem toho si každý výrobca pred predajom zariadenia program v procesore zamkne proti čítaniu. Takže aj keby bol obsah Flash v poriadku, vyčítať by som ho nevedel.

Držím palce, dajte vedieť ako ste dopadli. No z môjho pohľadu môže byť 550 za dosku plus clo dobrá voľba, ak v takej cene dnes nekúpite rovnakú či lepšiu tlačiareň. Alebo si skúste zohnať takú istú talčku ale vyradenú, napríklad s mechanickou poruchou a dosky zameňte. To bude rozhodne najlacnejšia a najrýchlejšia cesta.

Následující je pouze můj odhad.
Podle toho, zda piezo pípne a ledka pravidelně bliká, bych tipoval, že byprocesor mohl normálně běžet.
Problém bych viděl spíše v tom ovladači popřípadě v jeho připojení.
Samozřejmě je tu ještě možnost částečného poškození procesoru,
ale to už spadá pod to co uvedl Martin.