RFID Modul RC522

Zdravím všechny,
máte, prosím Vás, někdo zkušenosti s výše uvedeným modulem?
Myslel jsem, že po přiložení karty ke čtečce se nastaví pin přerušení (IRQ) na modulu a tím bych na INT pinu u mikroprocesoru vyvolal přerušení a přečetl SPI registr, nebo nejlíp vyvolal přerušení rovnou zaplněním SPI datového registru, pokud by se data z modulu poslala a sběrnici hned po přiložení karty, tak to asi ovšem nefunguje, datasheet mi moc nepomohl a kódů taky moc není, a když jsou je to pro arduino, nikoli v čistém céčku, a je to zaplácaný knihovnama a všecho běží na nich…
Nevíte někdo o nějakym šikovnym kódu, nebo nějaké zkušenosti, rady jak na to? :slight_smile: …stačí mi když po přiložení karty k modulu vyvolá přerušení v procáku a přečtu si co je na SPI…

Díky moc za cokoli

Bohužel, dneska je spousta programátorů typu vezmeš UINO a “stáhneš si knihovnu pro …”. A pokud na něco knihovna není, jsou v kopru. A s tím souvisí samozřejmě i to, že většina z nich bez UINA a knihovny ani nerozbliká LEDku.

Myslím, že jsi nehledal příliš důkladně. Našel jsem příklad i s knihovnou pro Cčko. Konkrétně bych řekl, že pro AVR Studio nebo Atmel Studio. Chce to jen trochu déle a lépe hledat : Příklad i s “knihovnou”.

Podle datasheetu bych řekl, že IRQ se dá nastavit tak, že by to fungovalo tak, jak si představuješ. Jakmile přiložíš kartu, aktivuje se IRQ. Jenže to musíš nejdřív nastavit. Nefunguje to tak, že po zapnutí máš automaticky aktivovaný IRQ na přítomnost čipu.

Mám tyhle moduly doma a jakmile se dostanu k tomu, abych postavil převodníky pro 3,3V<->5V, tak je vyzkouším a chci si napsat vlastní knihovnu. IRQ bych samozřejmě rád použil.

Jojo, svatá pravda, všichni jedou na arduinu, nechápu co na tom mají, a když chceš používat normální céčko, ještě se ti vysmějí, že máš používat arduino … :smiley:

Díky moc za odkaz :slight_smile:
No, to nastavování toho modulu bude taky porod :smiley:

PS. pak se kdyžtak poděl, jak postupuješ :slight_smile:

O výsledek se klidně podělím, jen to bude chvilku trvat. Momentálně jsem celkem dost vytížený a procesory na mně smutně koukají ze šuplíku.

Nebude rychlejsie kupit prevodnik z ciny?

Rychlejší to určitě nebude. DPS jsem si navrhnul a už jsou z OSH Parku na cestě. DPS je navržená k přímému nasazení na RFID modul, napájená 5V, ze kterého si udělám 3,3V a má potřebných 6 kanálů 5V<->3,3V. Prostě nasadím na modul a mám přímo shodné rozhraní včetně rozložení pinů, ale 5V napájení. Vlastně z toho udělám totožný modul s 5V napájením a IO…

Převodníky z Číny jsou čtyř- (málo) nebo osmibitové (moc) a pořebuješ k nim napájení jak 5V, tak i 3,3V.

No hej ale ked len na skusku tak treba mat prevodnik v zalohe a ten cinsky staci. Vidim ze ro mas premyslene

Na jednu stranu máš pravdu, že stačí i ten převodník z Číny, na druhou stranu nemám ty RC522 jenom na vyzkoušení. V plánu je samozřejmě jejich ostré nasazení do provozu. Jenže než je nasadím, musím nejdřív napsat software. A abych pro ně napsal software, musím si je nejdřív vyzkoušet…