Knihovna I2c

Ahoj potřebuju poradit jak a kde stáhnout knihovnu I2C.h
Code configurator ani MPLAB Harmony neumí můj pic 18f2455. A tu co jsem si vygeneroval na nejpodobnější PIC mi nefunguje a je pro mě až příliš složitá.
Co jsem prohledal net, všichni jí pouze nalinkují
#include <i2c.h>
a už se na ní jen okazují… .
Tady je třeba popsaná knihovna I2C1 download.mikroe.com/documents/co … ibrary.htm
ale zase kde jí vemu???
moc to nechápu přece si jí musím přidat někde… pátrám po webu a nemohu se ničeho kloudného dohledat.
Ve vlsatnostech projektu mám povoleno linkování na knihovny a samozřejmě mi #include <i2c.h> vypadává do chyby. …

Pokusil jsem se udělat vlastní, ale ta mi samozřejmě taky nemaká.

Už nevim kudy kam

Děkuji za rady.

Knihovna je součástí mplab.Záleží co máš nainstalováno.
Jinak je i joučásní Hi-Tech,SDCC,MPLab 32 suite.Těch knihoven je hodně.Stačí si vybrat.
Tady je o tom něco psáno.

Používám MPLAB X IDE 3.25

je v něm někde seznam dostupných knihoven? já pátrám hledám a zoufám si :astonished:)

děkuju moc za rychlou odpověď

Jé já přehlíd to že to Tady je odkaz … . kouknu na to dík

Tak tu knihovnu ve složce nemám. Je možné jí někde sehnat?

Tak jsem aktualizoval MPLAB i XC8 a bohužel I2C.h knihovna nikde… není náhodou jen v knihovnách pro XC32? ( ale já programuju 8bitový PICka )
googlim pátrám nenacházím. Pomalu se dostavuje flustrace. XX hodin strávených honěním něčeho tak triviálního jako je soubor i2c.h o velikosti 1kB mě fakt ubíjí.

:slight_smile: Zkus kouknout na tu knihovnu v XC18. Tady něco píšou.Určitě něco na Microchip bude.Stačí prohledat …

To mám stažený : - ) ale je to pro MPLAB a ne MPLAB X IDE a pro C18 a ne pro XC… A já jsem na linuxu, kde MPLAB neběží a momentálně se mi sek VMware pod kerym mi běží XPéčka. Když se to … tak všechno.
Ale povedlo se mi najít pěkně vytvořený I2C sice na komunikaci s EEPROM, ale pochopitelně napsanou a myslim, že v mí knihovně mám špatně pořešený ACK a NACK bity. Zkusim se tomu zavěnovat a snad se zadaří.

Zajímavý je, že já mám taky MPLAB X a na linuxu jsem taky a tu knihovnu tam mám… asi děláš něco špatně, meloune

A jaký používáš XCéčko XC8, 16 nebo 32 jelimane.

A byl by moc velkej problém, jí připojit jako soubor spíš než neurčitě plácat vo tom že něco dělám špatně. Určitě jo … Hejtovat je jednoduší než skutečně pomoc co!

Milerád, ale první dodržuj obvyklá pravidla, pak se najde dost lidí ochotných ti pomoci.

Pomocí Google to mám hned jako první odkaz, na třetím odkazu už se mi to rovnou chce stáhnout do PC, Bing je na tom dost podobně - tzn. ani jsi to pořádně nezkusil a rovnou se ptáš. Takhle fakt ne, vyhledávat linky za tebe ti tu nikdo nebude.

Kdyby se mi to povedlo vyggoglit tak sem nepíšu.
Napsal jsem asi 800 variant k prohledání s i2c.h microchip library download
v různejch podobách a vždycky narážim jen na stránky jak se ta knihovna používá a nikde není ke stažení nebo k zobrazení. všude jen návody, PDFka nebo vlastní varianty prpodivnejch nesmyslně navrženecjh I2C komunikací založenejch jen na přepínání TRIS 0 TRIS 1 .
Správné použití SSPSTAT, SSPEN, SSPCON1, SSPCON2, … jsem nenašel nikde.

Tak když už jsi to teda našel na první stránce tak mi dej link a nepiš do vlákná zbytečný komentáře. Když někdo bude řešit stejnej problém ať nemusí číst tyhle balastní kecy. Děkuju.

Kurňa chlape, tvoje drzost je nehorázná. Zbytečný komentáře opravdu píšu, ale jenom proto, že se ti ne a ne rozsvítit. Link kde to najít už jsi dávno dostal, jenže ty seš línej i číst a myslet, ne jenom hledat, a navíc ti (krom slohu) neříká nic ani slušný vychování. Co od nás vlastně chceš, všechno na stříbrným podnose?? Opravdu si myslíš, že mě svým rejpáním vyprovokuješ k tomu, že ti sem hodím link “aby se neřeklo” nebo “aby byl pokoj”?? Se vzpamatuj a čti pořádně co ti sem kdo dává. Někdy je největší pomoc někomu nepomoct, kdybys tu samou energii co věnuješ do pruzení tady na fóru věnoval do toho projektu, tak už to máš dávno hotový.

Cos nepochopil na tom nepiš zbytečný komentáře. Bylo to slovo zbytečný? Víš co tak už raději nepiš vůbec. Potřebuju radu a ne hejty. Děkuju.

github.com/DSSCircuits/I2C-Mast … ster/I2C.h

github.com/DSSCircuits/I2C-Mast … ster/I2C.h

//Chtěl jsem tuto duplicitu smazat, ale nesmím. Tak doufám, že je to alespoň to co hledáš.

/// Aha, ty jsi to chtěl pro Microchip, tak se omlouvám za dezinfo

Zbytečné přestanou být až se se ti rozsvítí a začneš se snažit sám, v tu chvíli dostanou svůj význam - ale to jsi samozřejmě taky nepochopil, nicméně to na věci nic nemění. Nečteš to tady sám, co je zbytečné pro tebe bude jiným užitečné.

Rady jsi dostal ode mě i od ostatních, ani jsi za ně nepoděkoval a je ti to málo, protože nenaplňují nějakou kdovíjakou tvoji pochybnou představu = sám jsi hater, co tu zaměňuje příčinu s následkem, akci s reakcí a ani nemá žádnou soudnost a sebereflexi. Přeber si to jak chceš.

microlan - děkuji alespoň za snahu. Víš oproti názorum hejterů, co mi neustále lezou do vlákna, jsem na tom makal fakt dost usilovně. Nastahoval jsem hromadu balastu, ale už mám pár knihoven, ze kterých se dá určit postup inicializace pro microchip. Myslim, že inicializaci už mám správně. Sice ještě po I2C nekomunikuju, ale už jsem alespoň roztikala 100 kHz na SCL. JJ rozhod jsem se že si napíšu vlastní knihovnu. Vesměs jsem si sám postavil knihovny pro sedmisegmentovky, komunikaci s Dallas, LCD displejem s řadičem, i ovládání pomocí IRDA. Vše bez zbytečnejch dotazů na fóra. I2C mi trochu motá hlavu ale nakonec to dám.
Kdyby náhodou někdo další chtěl poradit, už to bude pro někoho jiného, nebudu už číst toto fŕum. Ty hejty mě zbytečně rozčilujou.

Tak ty nedáš pokoj a pořád budeš provokovat?? Kdybys sem rovnou přiložil to, co jsi dělal a nefungovalo to, tak se celé tohle divadlo vůbec nemuselo odehrát, radily by se konkrétní věci ke konkrétním problémům. Tvé kecy typu “jak moc jsem na tom makal” a “kde všude jsem hledal” ti tu nikdo věřit nebude dokud je patřičně nepodložíš - už z principu, zhrzených žáčků už tu bylo nespočet a domácí úkoly nikomu neděláme. To samé s googlením, přístup k vyhledávači máš úplně stejnej jako všichni ostatní - ani ses neobtěžoval sem napsat, jaká hesla jsi zkoušel, pokud jsi to tedy zkoušel (a ještě navíc jsi konkrétní odkaz s řešením dostal od Sendera tady a ani ses neobtěžoval si ho pořádně pročíst, jinak bys už dávno věděl co máš hledat a jak se to přesně jmenuje).

Takže když tak tvrdíš jak moc jsi na tom makal tak to sem taky přilož ať všichni vidí že nejsi jen pouťovej kecal bez morálky, a pokud ne tak aspoň neotravuj provokacemi jako malej umíněnej fracek, když už tedy nejsi ochoten se chovat slušně ani zčásti.