Pájení tranzistoru

Zdravím, ocitl jsem se před takovým problémem, potřebuji sestavit výkonový blok pro měnič z 5 tranzistorů IRFB4310, což je MOS 140A 100V v pouzdře TO220. Jako velmi vhodné z hlediska montáže, převodu tepla a přechodových odporů se mně jeví možnost připájet tranzistory za chladič na Cu blok asi 5 mm silný. Otázka ale je, přežijou to tranzistory ve zdraví, nebo jak to udělat, aby se jim nic nestalo. Někde v nějakých měničích jsem to již viděl, takže to asi jde, ale nevím jak.

Můžeš to zkusit, ale tohle bys měl asi dodržet (je to z datasheetu toho typu). Jde o to, aby se nepoškodilo připojení z čipu tranzistoru k vývodům (tedy pájení uvnitř toho T). Dělá se to i v D-PAK pouzdře, ty na to budou asi vhodnější.

Musis ten medeny plochac nahriat a potom to tam skusit prispajkovat. Otazka je ci to stoji zato? Ked sa to pokazi? Nevidim problem pouzit kvalitnu pastu a izolacnu podlozku. Ale ked netreba izolovat staci pasta(kvalitna stieborna) a pritlacit puzdra U profilom na chladic.

Díky za rady, tady jde o to snížit přechodové odpory tepelné i elektrické, nemám prostě jistotu, když tranzistor jen přišroubuji na Cu blok bude dlouhodobě nízký a hlavně stejný přechodový odpor u všech tranzistorů. Pájení se mně proto zdálo jako nejjistější, ocínmovat obě strany a předehřev základny na ca 150 C, Také bych měl základnu jako jeden přívod, což při řešení bloků je velké zjednodušení.