forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Jaký ARM na ADC a zpracování signálu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> ARM

Fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 19:52    Předmět: Jaký ARM na ADC a zpracování signálu Citovat

Ahoj,
potřeboval bych MCU, který má co nejlepší ADC (minimum 500kSPS 10bit...ideálně 1MSPS a 12bitů, nepohrdnu lepším)

DMA a slušná paměť asi nebude kritická... Nepotřebuju ethernet, teď mi stačí jeden UART a jedno SPI

Kromě samotného procesoru řeším i výrobce a programovací jazyk/prostředí...

Mám zkušenost s:

LPC1768 (M4, ADC 500kSPS 10bit, čistě v C)...NXP nemá nikde lepší ADC

MAPLE (vývojový kit s ST M4, 1MSPS 12bitů...ale v Arduinu, což je pro mě sprosté slovo...) ...STM má určitě i lepsí ADC, ale zatím jsem se s nima vůbec nezkamarádil...

Do čeho byste šli vy?? Ideálně pouzdro QFP (LQFP)44. A co nejjenodušší přístup ke všem knihovnám a tak... Prostě jsem spíš hardwérář...

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 22:11    Předmět: Citovat

Musí to být M4 s float point hw akcelerací ? Co s tím budeš dělat ? M3 od STM mají snad všechny A/D 12bit 1MSP... Nebo vem ten MAPLE, určitě k němu pujde připojit JTAG nebo SWD hlavice a používej to bez uina Wink V nejhorším to tam můžeš nahrávat přes USART bootloader, kterej mají všechna STM32. Pogramování v C. Jaký bys asi tak potřeboval knihovny ? Prostředí nekomerční GNU - třeba ECLIPSE + ARM plugin.

fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 23:15    Předmět: Citovat

Potřeboval bych s HODNĚ velkou přesností porovnávat zpoždění dvou sinusovek v řádu desítek kHz

(zpoždění může být menší než vzorkovací perioda....ještě ani pořádně nevím, jak to nejlíp udělám...)

Navíc to bude závislé na teplotě...

Nemáš tip na nějakej vývojovej kit??

A dotaz mimo:
Jde rozjet i jinej ST ARM s bootloaderem a arduinem?? ...udájně by to jít mělo...

fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 23:17    Předmět: Citovat

A dotaz mimo:
Jde rozjet i jinej ST ARM s bootloaderem a arduinem?? ...udájně by to jít mělo...

=> tím jsem myslel, jestli jde MAPLE rozjet i s jiným procesorem (lepší řadou, apod...)

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 23:39    Předmět: Citovat

Ideálně navzorkuj obe sinusovky současně do paměti a pak spocitej korelaci k sin a cos stejne frekvence a pak spočitej fázi. Nevím proč Tě zajímá možnost přeportovat ARDUINO na nějakej jinej ARM, když v prvním příspěvku si arduino pohanil. Nejspiš to jde, ale určitě to nestojí za to. STM32 má vlastní bootloader, tak co řešíš. Nejsem si jist jestli Ti rozumím, ale MAPLE je snad nejakej HW, takže tam těžko dáš jinej procesor, snad s vyjímkou stejné řady se stejně rozloženýma vývodama s větší pamětí a pod. Porovnej si STM32F procesory, třeba to pujde...

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 18 listopad 2016, 23:41    Předmět: Citovat

Nějakej KIT ? DISCOVERY třeba. Nejlépe rovnou s ST-LINKem

fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 0:16    Předmět: Citovat

OK... mně teď jde o dvě věci:

1) chci rovnou začít s tím, co splňuje moje požadavky

2) chci něco, k čemu bude napsaný minimálně úvodní projekt, abych to nějak rozjel (z toho mám největší obavy)

(3) Ideálně chci vývojový kit)

Zalíbil se mi tento procesor, ale jestli splňuje bod 2 a 3 netuším...

Ani nevím, jak moc jsou procesory od STM pinově kompatibilní... že by se dal na nějakým kitu prohodit...

fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 0:18    Předmět: Citovat

zalíbil se mi tento:

http://cz.farnell.com/stmicroelectronics/stm32f405rgt6/mcu-32bit-cortex-m4-168mhz-lqfp/dp/2064363

přehled MCU zde:
http://www.st.com/content/st_com/en/products/microcontrollers/stm32-32-bit-arm-cortex-mcus/stm32f4-series.html?querycriteria=productId=SS1577

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 0:39    Předmět: Citovat

CORTEX M4 od STM bude na tuhle úlohu určitě fain.

1 - to si musíš rozhodnout sám
2 - to ti nikdo nezaručí
3 - co třeba tohle http://cz.farnell.com/stmicroelectronics/stm32f412g-disco/dev-board-arm-cortex-m4-mcu/dp/2664593

Tehle kit řeší desku + programátor/debugger. Všechno ostatní si budeš muset najít na internetu. Add - "...jsem prostě hardvérář..." dělal jsi někdy s MCU (v C, ASM ) ?

fireball
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 1:08    Předmět: Citovat

Kódu v C jsem napsal dost, k ASM asi nemá cenu se vracet...

spíš cítím potřebu přeorientovat se na C++, protože v tom teď píšou všichni (A s čistým C by mi nikdo moc neporadil)

Víc něž ten tvůj se mi líbí toto:
http://cz.farnell.com/mikroelektronika/mikroe-1367/dev-board-mini-m4-stm32-dip40/dp/2281668?aa=true&vw=&selectedCategoryId=&categoryId=700000005178&eq=N%3D203908%2B1010180736%2B1010382320%2B1010453125%2B1011824600%2B1012199948%26amp%3BNs%3DP_STORE_MARKETING_RANK_FARNELL_CZ%257c0%257c%257cP_MAN_PART_NUM%257c0%26amp%3BNtpc%3D1%26amp%3BNtpr%3D1&searchView=table&iscrfnonsku=false

(Chci to použít do zařízení, kde bude MCU vestavěný....bude to jen počítat a posílat data uartem.... displej a tak nepotřebuju, navíc bych měl rovnou tolik noh kolik potřebuju Very Happy

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 1:23    Předmět: Citovat

To taky neni spatnej kit. Ale je bez debuggeru, programuje se to neajkym proprietarnim bootloaderem (neznam). S čistým C Ti poradí každý kdo dělá embeded, ale jak myslíš...

Anonymní

PříspěvekZaslal: 19 listopad 2016, 11:24    Předmět: Citovat

Mám trochu pocit, že se lidstvo rozdělilo na C++ a VHDL...

Debugger si asi stejně budu muset koupit, protože budu programovat procesory na desce, pro kterou jsou určeny... tak by mi jeho absence na kitu tak nevadila....

Martin
ATmega pouzivatel
ATmega pouzivatel

PříspěvekZaslal: 20 listopad 2016, 2:27    Předmět: Citovat

1)

ja sa živím dlhodobo čistým C-čkom. O C++ som ani nezavadil, lebo mi doteraz v embeded nechýbalo nič, na čo by som potreboval C++.
Okrem toho, ak sa embeded chceš zaoberať seriózne, tak si pozri pravidlá MISRA a tiež pravidlá na písanie bezpečného sw. Tam si s takým malloc ani len neškrtneš.
Napríklad si aspoň pozri odkazy z

https://en.wikipedia.org/wiki/Safety_integrity_level

Takže ak sa svet rozdelil na C++ VHDL, ja rozhodne nepatrím ani do jednej skupiny.

2)

Všetky STM32L/F majú zabudovaný bootloader cez UART. Nepotrebuješ preto exaktne žiaden programovací nástroj.
k Debugovaniu sa mi doteraz neosvedčilo nič lepšie ako LED zavesená na nejakom pine MCU. Rôznym blikaním ma informuje o rôznych stavoch pokiaľ nerozchodím UART. A cez UART získam z MCU ďaleko viac reálnych údajov ako cez bárs aký debuger.
Ale to je moja osobná skúsenosť a postupy, kde kto používa zas tie svoje.

STM32 (skús pozrieť špeciálne STM32F3) majú solídne vlastnosti čo sa týka presnosti (16bit) a rýchlosti AD prevodu. Trochu otázna je kvalita AD referencie. Zas navzorkovať určitý priebeh a cez FFT zistiť fázový posun s presnosťou lepšou ako je frekvencia vzorkovania by viac menej malo ísť celkom hravo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Anonymní

PříspěvekZaslal: 20 listopad 2016, 14:17    Předmět: Citovat

Udělal jsi mi radost Wink

Díky Smile

Anonymní

PříspěvekZaslal: 20 listopad 2016, 21:14    Předmět: Citovat

Teď se dívám na Farnell...

A nenašel jsem tam žádnej STM32M3F

Trochu jsem to procházel a strašně se mi zalíbil tento:
http://cz.farnell.com/stmicroelectronics/stm32l486vgt6tr/mcu-32bit-cortex-m4-80mhz-lqfp/dp/2503304

(Jen nikde není vývojovej kit Sad((
Přitom je fakt top....

Ty kity pro mě nejsou vůbec žádná sláva... Asi to budu muset jedině namalovat...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> ARM Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Strana 1 z 3
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.