Komunikace uC mezi sebou(3,3V a 5V)

Dobrý den,
potřebuji komunikovat mezi dvouma aTmegama. Jedna je ale napájena z 5V a druhá z 3,3V. Půjde to propojit na přímo? Zvládne ta na 3V rozlišit 1 jako 5V? Nebo je to stejné, jako s připojením bluethoot modulu a je to potřeba řešit?
Předem díky za odpověď.

Ze 3V na 5V by to mělo jít bez problémů přímo, opačně to bude chtít dělič nebo alespoň sériový omezovací odpor (min. 1k). Pokud ale dáš jenom omezovací odpor, dostáváš se při log. 1 mimo elektrické limity tý 3V ATmegy a můžeš jí taky poslat do věčných lovišť.

A co takhle?

http://i.stack.imgur.com/rsm1H.jpg

Supr, díky moc. Asi zvolím odporový dělič. Mám už desku hotovou, tak aby byl zásah co nejmenší. Asi se spokojím jen s komunikací z 5V do 3,3V a ne s oboustrannou. Ještě jednou díky.

Z 5V na 3.3 potrebujes prave ten delic z 3.3V na 5 nepotrebujes nic. Prevodnik signalu 5V<->3.3 jsem si udelal 2x ale potom uz jsem se na to vykaslal, skoda penez.

Nedávno jsem řešil stejný problém, akorát mezi PICkou (5 V) a bezdrátovým modulem (3,3 V). Jsou na to různé obvody, ale nejjednoduší bylo udělat oboje na 3,3 V a je klid. Problém je, když je na PIC připojena jiná periférie, ktera chce 5 V.