FTDI FT80x

Ahoj, nehrajete si někdo s obvody pro ovládání grafických displejů od FTDI?

Oživím vlákno.
Koupil jsem kit od Bridgeteku(FTDI) s FT816 a LCD 800 x 480 jestli se nepletu. Rezistivní dotyk. Jak to rozchodím, tak napišu.
Koupil jsem to na zakladě zkušenosti s Nextion, myšlenka super, za ty peníze taky super možnosti, ale nasírají mě v tom ty totálně shit displeje.

Hazardrok: Tys to za ty 2 roky rozchodil?

Ahoj…chcípnu vlákno.
Neoživil, ukázalo se to jako slepá cesta.

Jeden projekt som postavil na tých čipoch.
Navrhol som pološáky a keď som mal dva týždne do odovzdania zákazky a spoliehal som sa na manuál podporený predpokladanou masovou výrobou čipu, po štvortýždňovom snažení (a primeranom vyhováraní sa zákazníkovi) som zistil, že manuál obsahuje jednu zásadnú zavádzajúcu informáciu. Niekedy displej fungoval a niekedy, po doplnení ďalších príkazov zas záhadne prestal fungovať.

Ale nakoniec som úspešne a spoľahlivo rozchodil v mojom prípade FT810.
Je to šváb, ktorý spoľahlivo rieši mnohé technologické výzvy, ale musí sa vedieť, ako s ním nakladať.

Ak by som mal robiť nejaký výstup napríklad na VGA asi by som nakoniec najskôr šiahol práve po tomto čipe, či čipe z tej rodiny. Za tú cenu kompletný generátor VGA, 1MB RAM, … To sa len tak ľahko inak nezostaví.

Ale ako píšem, buď som niečo zásadné v manuály prehliadol, alebo je fakt tak na starú bačkoru napísaný, že sa divím, že tie šváby vôbec predávajú. Ale ako som písal, nakoniec som na to došiel :slight_smile:

Napájam ňou VGA displeje. Čo konkrétne by si potreboval?

Shodou okolností mám doprogramovat po předchůdci zařízení postavený na FT800. LCD 320x240. Zatím to chodí docela obstojně.

Semtam použiju ten jejich EVE screen editor na otestování příkazů a dobrý.

Uvažuju, že v další generaci toho zařízení použiju asi BT815. Za ty peníze docela dost muziky. Škoda jen, že to neumí rozlišení 1024x600. Jsou s tím rozlišením dostupný IPS displeje za rozumnej peníz a já to potřebuji hlavně na ven, tak by byl IPS displej ideální.