Pripojeni GPS A2235-H na Mega644 a GPIO RaspPI

Dobry den, mam prvotni otazku k pripojeni GPS modulu A2235-H. Datasheet je zde : mouser.com/catalog/specsheets/EVA2235-H.pdf

a jedna se mi o stranu 14 a konkretne hlavne NOTE 2 a pak i NOTE 3.
Jak mam teda zapojit ON_OFF vstup na push-pull vystup mcu?
Podobne u NOTE 3? Nejak se v tech pojmech push pull vystup a open drain vystup neorientuju.
Popr. nevite nekdo jak to spravne pripojit na GPIO RaspberryPi?

Diky za pomoc

Raspberry ty PINy už má ošetřeny. Pokud dodržíš napájení 3.3V u obou zařízení tak už, podle mě, záleží na programu v Raspberry a můžeš to připojit na přímo k PINům.

Tohle je celkem základní věc.

Push-pull výstup znamená, že jak logická 0, tak logická 1 je držena na výstupu aktivně pomocí interních tranzistorů.

Open drain - neboli otevřený kolektor znamená, že na výstupu je tranzistorem aktivně držena jenom logická 0. Logickou 1 na výstup musíš dostat externím odporem (Pull-up).

Aha díky. No v datasheetu ATMega644 píšou , že jde PORTXn jde konfigurovat jako :

  1. vstup bez pull-up
  2. vstup s pull-up
  3. výstup v log.0
  4. výstup v log.1

takže pull- up rezistor tam pokud je to konfigurováno jako výstup, což chci, nastavit nejde. Takže musím tada pull-up rezistor připojit externě? Jak?

Pokud je pin nakonfigurovaný jako výstup, je to vždy push-pull.

aha diky a jak je to s tim pripojeni na vystup typu otevreny kolektorˇ?

A co kdyby ses takhle namáhal nastudovat si, co znamená open drain, push-pull atd. ? Mimochodem, co znamená výstup push-pull a open drain jsem Ti tady psal já sám. Tak si to aspoň přečti !!!

Jinak externí pull-up na vstupním nebo open-drain pinu znamená odpor připojený z pinu na VCC. Interní pull-up odpory na AVR mcu jsou aktivovány v okamžiku, kdy DDRxy = 0 (vstup) a PORTxy = 1.

Ta tabulka, kterou jsi opsal z datasheetu totiž není opsaná celá :

  1. DDRxy=0, PORTxy=0 => vstup bez pull-up
  2. DDRxy=0, PORTxy=1 => vstup s pull-up
  3. DDRxy=1, PORTxy=0 => výstup v log.0
  4. DDRxy=1, PORTxy=1 => výstup v log.1