forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

regulátor teploty

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika s mikrokontroléry, procesory

pavlidis
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 24 červenec 2016, 8:04    Předmět: regulátor teploty Citovat

Provozuji mikroprocesorový regulátor TIGRA pro regulaci teploty vody v kotli se šnekovým podavačem na hnědé uhlí.
Potřeboval bych ale změnit dva parametry rozsahu v hlavním a servisním menu.Pro požadovanou teplotu kotle u.t. v hlavním menu z původní 40°C - 90°C na 30°C - 90°C.Pro minimální teplotu v servisním menu z původní 40°C - 55°C na 30°C - 55°C.
Regulátor je osazen mikroprocesorem Atmel AT MEGA 32A AU.Deska plošného spoje je osazena šestipinovým programovacím konektorem.
Jestli by dovedl někdo tyto parametry upravit ozvěte se.
Pro lepší orientaci zasílám manuál k regulátoru a foto osazené desky regulátoru .

manuál +foto.rar
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  manuál +foto.rar
 Velikost:  2.72 MB
 Staženo:  81 krát

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

NoNameA
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24 červenec 2016, 10:34    Předmět: Citovat

Zdravím, jako nejschůdnější bych viděl, zkusit se domluvit s výrobcem kotle nebo jeho dodavatelem regulátoru. Podle mých zkušeností zdroják z nich nedostaneš, provést disasemblování na to se každý vykašle. Navrhoval bych podle typu snímacího čidla zkusit přídavným odporem změnu hodnoty a oklamat vlastně regulátor, nebo použít průmyslové plc a udělat nové řízení.

pavlidis
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 24 červenec 2016, 11:48    Předmět: Citovat

Výroce regulátoru jsem kontaktoval ten mi odpověděl že můžou přepsat program ale když jsem se zeptal kam můžu regulátor zaslat tak se už neozval.Do série s teplotním čidlem jsem zařadil odpor a tak jsem regulátor oklamal ale chtěl bych to udělat změnou těch parametru.

Balů
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 24 červenec 2016, 17:13    Předmět: Citovat

Mám obavu, že pokud se nedomluvíš s výrobcem, tak Ti nezbyde nic jinýho, než si napsat nový program sám nebo se zkusit domluvit s někým, kdo by Ti to napsal. Program bude v čipu zamknutý, takže disasemblování je vyloučeno. I kdyby nebyl čip zamknutý proti čtení, bude program psaný určitě v Cčku nebo něčem podobném a pak je v programu takovýho balastu navíc, že je to až neskutečný a disasembling je prakticky nemožný. Pokud je navíc zamčená i EEPROM, kde bys eventuálně mohl změnit parametry, pak nepřečteš ani tu. A i kdyby se Ti podařilo EEPROM vyčíst, tak (pokud je program dobře napsaný) se hodnoty z EEPROM načítají pouze při startu programu a kontrolují se hodnoty. V případě, že jsou mimo přípustné meze, dosadí program "default" hodnoty výrobce, takže pak by Ti ani "násilná" změna parametru v EEPROM na 30° nepomohla, protože program by po načtení této hodnoty dospěl k názoru, že hodnota v EEPROM je mesmyslná a nahradil by ji nějakou defaultní. Kromě toho mohou být data v EEPROM ještě chráněna nějakým kontrolním součtem nebo jiným mechanismem umožňující detekovat nějakou chybu dat v EEPROM.

Anonymní

PříspěvekZaslal: 25 červenec 2016, 12:43    Předmět: Citovat

Pošli to výrobci kotle, jeho adresu máš hned na první stránce manuálu ke kotli. Jestli jsem to našel dobře, tak výrobce regulátoru je polský - úpravy dle požadavků by tedy měl zajistit dodavatel celého výrobku, tedy výrobce kotle (ať si to v rámci svých obchodních vztahů vykomunikuje sám, záruku na celý kotel poskytuje on).

pavlidis
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 26 červenec 2016, 13:15    Předmět: Citovat

Pokusím se ještě jednou kontaktovat výrobce regulátoru,snad se ozve

Anonymní

PříspěvekZaslal: 26 červenec 2016, 20:25    Předmět: Citovat

Jestli jsi s ním domluven tak nemusíš, adresa je v manuálu regulátoru:
kód:
63-300 Pleszew, ul. Poniatowskiego 11A
Tel: (62) 594 33 04 ; (62) 594 32 96
www.kom-ster.pl

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Elektronika s mikrokontroléry, procesory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.