Ověření funkčnosti I2C zařízení

Dobrý den,
Snažím se zprovoznit I2C komunikaci se senzorem tlaku BMP180. Ten jsem, společně s deskou na které je, zakoupil z e-bay. Na desce je 5 pinů:
VCC, GND, SCL, SDA a 3,3V
Vzhledem k tomu, že k desce nemám žádný DS, tak jsem automaticky připojil VCC na 5V (pochybuji, že by byly dva vstupy na 3,3V) a nyní zjišťuji, že to mohla být fatální chyba.
Zařízení tedy nefunguje. Pro informaci dodávám, že komunikaci vyvíjím na čipu IQRF, ke kterému nemám pořádnou I2C knihovnu k dispozici.
Nevím ale, zda mám pokračovat s pokusy, když může být modul odepsaný, což by byla naprostá ztráta času.
Proto bych ocenil, kdyby mi někdo z Vás poradil, jak jednoduše ověřit, zda zařízení funguje, abych mohl případně pokračovat v programování.

Předem děkuji za Vaše rady!

Nevím, jaké máš provedení toho modulu, našel jsem asi 4 varianty. Ale řekl bych, že jsou tam tranzistorové převodníky napětí a ty potřebují i těch 3,3V napájení, jinak Ti to komunikovat určitě nebude.

Co se I2C knihovny týká, tak s ní neztrácej čas a naprogramuj si ji. Je to otázka pár chvil a za tu práci to stojí. Pak bych asi doporučil koupit si za pár korun třeba PCF8574 (cca 20,- Kč) a otestuj si komunikaci na něm. Když budeš mít jistou, že komunikace chodí, můžeš se pustit do něčeho skoro neznámýho. Na odladění by třeba ani logický analyzátor nebyl od věci. Saelae klon z ebay je cca za 200,- Kč a umí skoro zázraky.

No to sis nevybral zrovna “entry level” platformu :wink: Abys otestoval jestli I2C žije nemusíš vytvářet hned “plnou univerzální” knihovnu, ale stačí naprogramovat softwarové I2C (vrtíš dvěma nožičkama programově) a poslat na zběrnici zkoušenému čipu sekvenci START , 8 bit ADRESU , přečíst 1 bit ACK , sekvence STOP. Pokud je ADRESA správně a čip žije, tak ACK=0.