PIC18F4520 - Termometer - LCD - servomotor

Dobrý deň.

mám taký problém , že potrebujem naprogramovať v MPLab , v jazyku C
Urobil som zapojenie s PIC18F4520 , LCD , Termmeter LM35 a servo motorom.

Úlohou PIC-u by bolo výpis na LCD 16x2 teplotu a stupeň otočenia servo motora, z termometra LM35. Daný servo motor by sa otáčal a postupne z 0stupňov do 180stupnov , pri zvyšovaní teploty.

Bol by niekto taký ochotný a vedel by stým pomôcť ?, keď tak aj finančne.

zapojenie viem poslať mailom.

Tak postni schéma sem, ať víme s čím máme tu čest :slight_smile:

postimg.org/image/a77esryu9/

mám len na 36. vývode pripojený servo motor HXT900.

Schému dá sa nájsť aj na tejto stránke : extremeelectronics.co.in/microchip-pic-tutorials/interfacing-lm35-temperature-sensor-with-pic-microcontroller/

Potreboval by som celý program v MPLBA X IDE a cez PicKit 2. Mne sa nepodarilo celkom napísať.

A co už máš, nebo co se ti už podařilo?
Chodí ti A/D převod, LCD,…?

napísaný na LCD display mám dá sa skompilovať len neviem presne kde mám chybu v tom.
AK nahrám program do microchipu, nezobrazuje nič.

Preto hľadám niekoho kto by vedel urobiť alebo aspon opraviť môj. ale bezfóra cez mail či iným spôsobom kým to neodovzdám :slight_smile: ptm by som to aj tak zverejnil :slight_smile:.

Aha… to tady všichni moc milujou, dělat za někoho domácí úkoly. Přilep sem svůj kód (i když nefunguje), ať je vidět že jsi se taky trochu snažil i sám.

no a co ti to lcd ukazuje? Běhaj ti tam logický úrovně?

Ten už nenapíše… protože nepochopil, že svůj úkol klidně může řešit veřejně, musí ale zůstat podmínkou, že ho vypracuje sám a radit si nechá jen v dílčích krocích, když zrovna nebude vědět co a jak dál (tedy tak by to aspoň chtěl každý rozumný kantor). U toho je základním předpokladem že sem přilepí to, s čím začal - on ale nemůže, protože s ničím nezačal, protože chce aby to celý za něj udělal někdo jinej.