Aky programator pre AVR studio 7

Ktory cinsky klon bude chodit s novou verziu studia 7 ? mate nieco vyskusane BIPROG alias stk500 nechodi

V tom BiProgu máš aký FIRMWARe? Od autora programátoru?

web.quick.cz/ruckl/biprog/biprog.html

Skús si prečítať to pdf na tomto odkaze, hlavne poslednú časť pre začiatok, mal som možno podobný problém pri prechode na AVR Studio 6 a dlho hlavu v smútku, že čo a ako teraz, toto mi pomohlo, možno to pomôže aj tebe pri AVR Studiu 7:

urel.feec.vutbr.cz/web_documents/dilna/BiProg/

Aha dik precitane zajtra vyskusam. Ale potom si kladiem otazku preco u cinskych klonov hovoria ze podporuje len 4.19 studio…

Možno preto, že tam dávajú pôvodný FIRMWARe, lebo nevedia po CZ/SK a nevedia, že existuje novší :slight_smile:

Biprog funguje pod studiem pouze s novym firmwarem.

Co znamena novy firmwer? Nahral som ten z odkazu, studio7 ho detekuje ale kde kliknut aby to programovalo som nenasiel.

Skus pozrieť tento odkaz:

atmel.com/webdoc/simulator/simulator.wb_Simulator2_Stimuli.Example_stimuli_file.html

Na tom obrázku máš v druhej tlačidlovej lište typ procesora (nejaka tiny je tam) a vedľa toho máš SIMULATOR, ak nie si v debug mode, tak tam to zmeníš na programátor … ktorý ti detekuje AVRStudio

Anebo jsem to uz psal na mcu.cz

Mnoho lidi vcetne mne nadavalo na Atmel Studio 5 a vyse z duvodu sloziteho nahravani programu do procesoru. (Mezi jinymi)
Nicmene autori uz od zacatku dali moznost nahravani jednim klikem, akorat me to nenapadlo, ze to pujde timto smerem. Asi jsem to nasel nekde na googlu.
A nyni zmineny postup.
Zalozime si novy projekt.
Pote v hornim menu zvolime Project a posledni polozku jmeno projektu Properties (Klavesova zkratka alt+F7)
Zvolime vlevo Tool a tam nastavime Select debuger/programer AVR Dragon a rozhrani ISP, nebo HVPP
Okno zavreme a tim se nam ulozi nastaveni pro projekt.
Potom uz jenom klikneme na takovou zelenou sipku “Start debuging” nebo klavesovou zkratku F5. Dojde k prelozeni projektu a nahrani do procesoru.
Nastavovani pojistek musime delat zvlast pres zname Tools a Device programing.

Ja moc Dragona nepouzivam, programovat lze i STK500/600 compatible programatory, ja pouzivam Biprog.

Tak klikol son nna zelenu sipku spustil sa programator. Ok zda sa ze to pojde, nemam rad zmeny. Oplati sa ist do tej 7 studia? Previest projekty zo 4 do 7 ? Nabieha to dlhsie ako 4ka :frowning:
Tak dakujem za rady :slight_smile:

Neviem, či sa oplatí, 7-čku zatial nemám, mám 6.2 - ku a celková spokojnosť … má svoje muchy a chyby pri simulácii, ale ak sa to človek naučí , čo a ako , tak to ide v pohode … 7-čku som neskúšal…

Ja jsem prave kvuli procesorum presel ze studia nejdrive na netbeans, potom na code::block a nakonec jsem skoncil zase u studia. Taky jsem spokojeny, pravda nabiha trochu dele, ale zase mi vyhovuje doplnovani, kontrola syntaxe atd atd. Nikomu to nenutim…