Napajecí obvod (Arduino)

Zdravím,

řešim problém s trvalým napajením Arduina. V principu stejně jako u NTB.
Mám spotřební okruh (Arduino, 2 krokový motor, servo), potom baterii (aktulaně olověna AGM) a zásuvku na 230V (do te přípojím spínaný zdroj).

Zatím mám udělaný menší nárvh obvodu viz příloha.

Okruh má tři časti:

V červeném ramečku je napajení baterie pomocí obvodu UC3906:

gme.cz/img/cache/doc/399/103 … heet-1.pdf zapojení je na straně 4.

Zde je praktický obvod na nabijení baterii vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/konst … rukce.html na obr.6 je tranzistor TIP 147.

Měl by stačit tenhle: gme.cz/darlingtonuv-tranzist … 0-p211-174

Druhou časti je AGM baterie avacom.cz/Datasheety/LONG/PBLO-12V003-F1.pdf .

Třetí časti je spotřební okruh (to je to od zelené čary na pravo). Je Arduino (microprocesor), ten je napajení přes Jack a má v sobě stabilátor napětí 7-20V a maximální spotřeba je 0,2A, ted by něměla být vetší jak 0,1A.

Pak je dělič napětí, pomocí kterého Arduino hlída stav napětí v obvodu. Připojený na pin A2 a zem.

Pak je tu driver Pololu A4988 pololu.com/file/download/a4 … e_id=0J450 . Driver ma maximální proud 2A, ovšem krokové motory jsou dělané na 1,4A a aktualně spotřebuji 0,8A (je to brané i s rezervou).

Drivery jsou dva.

Poslední je servo, které potřebuje mit regulované napětí (ověřeno u modelářu), proto je tam 78S05 gme.cz/img/cache/doc/330/018 … heet-1.pdf

Servo poběži na 5V maximální spotřeba, ověřená měřením je 1,7A. Aktulaně by si mělo vzít 0,4A.

Pracovní smyčka je: 1Krokový motor se pohné, 2s pauza, pohné se druhý motor, 2s pauza, sepné servo, 2s pauza, pohné se druhý motor, 2s pauza, sepné servo, 2spauza, pohné se druhý motor, 2s pauza, sepné servo, 1S pauza.

Celý cyklus má asi 100 smyček za sebou. To není podstatné.

Maximální spotřeba je 2A (i s rezervou).

A celý obvod by měl pracovat takhle:

1,Baterie je nabita. Zařízení je zapojené na spinávý zdroj. A spustí se.

2,Zařízení pojede jenom na baterii. Arduino při určitem napětí stroj vypné, aby nedošlo k poškození baterie.

3,Zařízení bude mít vybitou baterii a přípoji se na spináný zdroj. Zařízení se spustí a zaroven se bude dobijet baterie (0,3A pujde do baterie).

4, Zařizení je vypnuté a jen se dobiji baterie.

Spináný zdroj by měl mít 14-15V a minimálně 2,5A. Běžne jsou sehnat zdroje s 3A nebo 5A na napětí 14V.

Spotřebič si bere proud vždy ze zdroje s většim napětím. Tj pokud se bude nabijet baterie tak na te větvi bude nižší napětí a spotřebiče budu tahat proud ze spináného zdroje.

Napada mě otázka jak by to vypadalo v případě Li-po baterii. Na netu jsem našel pár informaci že stačí místo UC3906 jen LM317. Ale nevim jak s balančními dráty.