Vývojová deska / kit pro MC AT89c52

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Ve škole programujeme MC AT89c52 v programu " Mc51 Development System. Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká univerzální vývojová deska pro AT89c52, kde bych své výtvory mohl zkoušet. Programátor mám vyhlídnutý: vietsonic.cz/cs/zbozi/USB-pr … r-pro-8051. Předem děkuji za odpověď.

Tady je jedna podezřele levná.
ebay.com/itm/STC89C52-C51-AV … SwuMFUdovj

Omlouvám se. Programujeme AT89s52.

Možná by bylo jednodušší si to postavit samodomo :wink: S52 je fakt jednoduchá… A nebo se na to vy… a zkoušet to všechno v PROTEUSU. Na současných PC to běží v reálném čase a můžeš mít různá exotická zapojení která bys v reálu stejně nepořídil.

Pokud se bude programovat v extra programátoru, tak se deska kterou jsem uvedl dá použít i pro S52.

Zřejmě si koupím: dx.com/cs/p/usbasp-usbisp-do … 67#reviews
spojím s kontaktním polem: youtube.com/watch?v=ZeJ7qDxvIKA
a bude zřejmě hotovo :wink:

Já myslím, že ten kit z DX, co Ti poradil vikmad na mcu, je velmi dobré řešení. Rozhodně je praktičtější na zkoušení, než kontaktní pole. Máš na něm LEDky, 7-seg. displej, tlačítka a podle toho, co jsem viděl, bych řekl, že tam bude i USB<->UART konvertor, takže nebude ani problém, kdyby ses někdy rozhodl komunikovat s PC. Všechno přiletovaný, stačí vydrátkovat a začít programovat. Pro krystal je tam něco jako patice, takže můžeš použít i různé krystaly podle potřeby. Na testování a školní úlohy bych řekl, že je naprosto ideální …