Jak zvýšit svítivost červené LEDky na měřáku?

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jsem laik a potřebuji proudem 1,5V sepnout napájení 3V 20mA. Jak to mám udělat? Prosím poraďte.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "PROSBA"

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

Zdravím, buď se rozepiš podrobně nebo dej do serie dvě tužkové baterie.

Mám měřák, který má částečně zalitou elektroniku a vedle jsou dva vývody na červenou ledku - kontrolku, která je za dne, hlavně venku špatně vidět. Na krytu měřáku je ještě červený průzor a proto bych chtěl vyměnit červenou ledku za supersvítivou ledku. Ta je na 3V a do té červené jde jen 1,5V. Měřák je na 2 tužkové baterie, tak bych připojil ledku na vývody od nich. Přes malé relátko bych to uměl, ale na ovládací proud 1,5V se asi nedělají. Dá se to spínat nějak tranzistorem, tyristorem nebo tak něčím?
Jsem v tom laik, ale podle schematu bych to zapojil.
Jste tady samí profíci, tak snad někdo poradí.
Moc děkuji

V tomhle případě bych to vůbec neřešil, vyletoval původní LEDku a místo ní naletoval novou, vysocesvítivou a hotovo. Červená LED je pořád červená LED a je celkem jedno, jestli je nebo není vysocesvítivá. Bude to fungovat (pokud jí nedáš obráceně) - uvidíš. Z blízka si prohlédní zapojení a zkus si najít, proč je na tý LEDce zrovna těch 1,5V. Malá nápověda - když tam dáš jinou barvu LEDky, bude na ní jiné napětí. A když tam dáš obyčejnou diodu, tak na ní budeš mít jenom cca 0,7V.

Moc děkuji Balů. Přeletoval jsem ledku a napětí se na ní hned zvedlo na 2,8V. Svítí to super podle mých představ. Zase jsem o něco chytřejší!
Ještě jednou moc děkuji.