forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Snažím se začínat programovat na STM32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> ARM

muliku
Anonymní

PříspěvekZaslal: 09 březen 2015, 12:38    Předmět: Snažím se začínat programovat na STM32 Citovat

Ahoj,
mám trochu zkušeností s programováním AVRek v Céčku. Nyní ale dělám na projektu, který vyžaduje, aby běžel na STM32. Mám doma kit Discovery STM32F030 a programuji přes prostředí Keil.
Jediné, co se mi zatím povedlo, bylo nahrání nějakého defaultního programu blikání ledek do procesoru. Když ale zkoumám kód, absolutně se v tom nevyznám. Zatím jsem pouze vykoukal, že GPIO je něco jako PIN/PORT u AVRek.
Rád bych se proto zeptal, je někde k mání nějaký tutoriál (kde si vše napíšu sám), popřípadě soubor příkazů, kde je popsáno jak je zapsat a co dělají?
Díky předem za odpovědi Wink

Ještě doplnění, je mi jasné, že až budu programovat, budu pouze využívat funkce knihoven a vpodstatě nemusím vědět co se jak píše. Ale abych se do toho teď trochu dostal, potřebuji nějaké základy, něco jako "Hello world" na PC

hazardrok
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 09 březen 2015, 19:42    Předmět: Citovat

Ahoj, nejsem si úplně jistej, že budeš muset využívat pouze funkce knihoven...teda pokud nebudeš vyloženě chtít. Mé osobní zkušenosti jsou takové, že STM32F(v mém případě 100RBTB) je jen chytřejší AVRko. Co se týče těch tutoriálů, tak prozatím bych začal tímto:
http://fun-tech.se/stm32/linker/index.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 březen 2015, 23:06    Předmět: Citovat

Tak tenhle malej M0 cortex je moc pěknej. Dělal jsem l na M3 a tohle, respektive STM32F051 jsem si břibral nedávno. Taky dělám v keilu. Můj názor je ten, že jedinej tutorial kterej potřebuješ, je user referenční manual k téhle řadě + manual k M0 jako jádru. Vše stáhneš u ST. Když se do toho koukneš, tak zjistíš, že ovládání GPIO je odlišný od AVR i když není problém nadefinovat takové struktury a makra že nepoznáš rozdíl. Takže pokud zvládáš C, neměl by být problém - jak píše Hazardrok, procesor jako procesor. Já třeba cizí knihovny na hardware procesoru nepoužívám. Jestli to máš na hraní si, tak tím že si napíšeš vlastní se aspoň dozvíš jak ten brouk funguje Smile

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 10 březen 2015, 23:16    Předmět: Citovat

Jinak nějaké examply jsou ke stažení zde:
http://www.aquilin.nl/?page_id=274

mares.vit
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 12 březen 2015, 14:53    Předmět: Citovat

Na MCU.cz najdete rozsáhlý seriál k STM32-VL Discovery.
Něco o vývoji s Cortex-M3 procesory najdete na uCSimply.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> ARM Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.