Snažím se začínat programovat na STM32

Ahoj,
mám trochu zkušeností s programováním AVRek v Céčku. Nyní ale dělám na projektu, který vyžaduje, aby běžel na STM32. Mám doma kit Discovery STM32F030 a programuji přes prostředí Keil.
Jediné, co se mi zatím povedlo, bylo nahrání nějakého defaultního programu blikání ledek do procesoru. Když ale zkoumám kód, absolutně se v tom nevyznám. Zatím jsem pouze vykoukal, že GPIO je něco jako PIN/PORT u AVRek.
Rád bych se proto zeptal, je někde k mání nějaký tutoriál (kde si vše napíšu sám), popřípadě soubor příkazů, kde je popsáno jak je zapsat a co dělají?
Díky předem za odpovědi :wink:

Ještě doplnění, je mi jasné, že až budu programovat, budu pouze využívat funkce knihoven a vpodstatě nemusím vědět co se jak píše. Ale abych se do toho teď trochu dostal, potřebuji nějaké základy, něco jako “Hello world” na PC

Ahoj, nejsem si úplně jistej, že budeš muset využívat pouze funkce knihoven…teda pokud nebudeš vyloženě chtít. Mé osobní zkušenosti jsou takové, že STM32F(v mém případě 100RBTB) je jen chytřejší AVRko. Co se týče těch tutoriálů, tak prozatím bych začal tímto:
fun-tech.se/stm32/linker/index.php

Tak tenhle malej M0 cortex je moc pěknej. Dělal jsem l na M3 a tohle, respektive STM32F051 jsem si břibral nedávno. Taky dělám v keilu. Můj názor je ten, že jedinej tutorial kterej potřebuješ, je user referenční manual k téhle řadě + manual k M0 jako jádru. Vše stáhneš u ST. Když se do toho koukneš, tak zjistíš, že ovládání GPIO je odlišný od AVR i když není problém nadefinovat takové struktury a makra že nepoznáš rozdíl. Takže pokud zvládáš C, neměl by být problém - jak píše Hazardrok, procesor jako procesor. Já třeba cizí knihovny na hardware procesoru nepoužívám. Jestli to máš na hraní si, tak tím že si napíšeš vlastní se aspoň dozvíš jak ten brouk funguje :slight_smile:

Jinak nějaké examply jsou ke stažení zde:
aquilin.nl/?page_id=274

Na MCU.cz najdete rozsáhlý seriál k STM32-VL Discovery.
Něco o vývoji s Cortex-M3 procesory najdete na uCSimply.