VR WIFI - HTTP WEB Server - part 01

Zdravím
Tady je tutorial na WebServer na atmega32 youtube.com/watch?v=6nUdmio_Y1c nedokážu se od něho odlepit už jsem na pátém dílu odkládám moji práci doma velice mi to dává a mnoho jsem pochopil doporučuji

ja tomu suhajovy nerozumiem :smiley:

Lepší než angličtina aspoň pro mně on to vysvětluje polopatě i pro natvrdlé jako jsem já, sice ten Wifi modul ATNEL-WIFI232-T úplně jinak komunikuje přes RS323 pomocí AT příkazů je nazvážení když to po přepočtu podle dnešnímu kurzu stojí do 500 kč Nano WiReach™ 1.250,- a to ještě bez DPH
to by chtělo někoho který to v Polsku koupil díky
edit Na ebay je to ještě za miň

a potrebujes aby to bolo wifi ?

Nechcem ta nijako podcenovat, ale ten wifi modul je pre teba na zaciatok zbytocne zlozity (co sa tyka moznosti a konfiguracie).
Na zaciatok, ak si chces spravit jednoduchy serverik (stranka s obrazkami), odporucam ti jednoduchy a lacnejsi HW, arduno + W5100.
ebay.com/itm/Ethernet-Shield-W5100-Network-Expansion-Board-For-Arduino-UNO-R3-Mega-2560-1280-/321470351451?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item4ad920485b
ebay.com/itm/arduino-uno-r3-clone-/311306475507?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item487b4fd7f3
Celkova cena 20 dolarov.
Priklady sa daju najst nakodene pre arduino, ale aj pre avrtoolchaine (alebo winavr). Zazraky od toho necakaj, rychlost serveru je obmedzena rychlostou arduna-atmegy (to znamena ze nacitavanie stranky bude velmi pomale).
Ak chces stranku s obrazkami, budes si tu stranku aj s obrazkami musiet ulozit na kartu SD. V tom pripade budes potrebovat nejaku atmegu s vacsou pamätou, preto ze budes potrebovat aj kniznicu pre SD kartu (napr arduino UNO, arduno mini a pod).
Na nejaku jednoduchu stranku tipu “hello world” alebo togglovanie LED ti bude stacit aj mensia atmega, napr. Atmega8 (v tom pripade je stranka cela ulozena v atmege a nepotrebujes ju uladat na SD kartu, tym padom nepotrebujes ani kniznicu na SD kartu, ktora je relativne objemna).
Samozrejme nemusis pouzivat atmegu alebo arduino, mozes pouzit aj nejaky arm procesor, ale ten ethernetovy kontroler w5100 je na zaciatok dobry a cenovo dostupny.

Z rozpravania toho šuhaja sa to aj tak nenaucis, pokial mu nerozumies. Len vediet ze tam spomina dake HTTP, o ktorom vies ze nejako suvisi s internetom, z toho sa to nenaucis…

Tak záleží na co to vlastně chceš.
Třeba by stačilo něco takovýho:
seeedstudio.com/depot/WiFi-S … -1994.html
Jakmile máš TCP spojení na 80, tak HTTP nadstavbu už nějak uděláš…