Přechod z MPLAB IDE na MPLAB X IDE

Importoval jsem si projekt z MPLAB do MPLAB X a při pokusu op řeklad do zdrojáku, mi to vypíše chyby skoro ve všech řádcích.
Například
INCLUDE<P16F627A.INC>__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _LP_OSC

MOVLW 03CH
MOVWF minuta

BSF STATUS,RP0

GOTO ZAP_CAS
CALL ZOBRAZ_PORTB

nevíte proč?

Když už,tak by to chtelo dát sem to co to píše ! Takhle to těžko někdo bude tipovat.

: Cannot open file (Include File “<P16F627A.INC>__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _LP_OSC” not found)
67 : Found opcode in column 1. (MOVLW)
80 : Symbol not previously defined (RP0)

řek bych že problém bude někde v nastavení MPLABX protože v MPLAB normálně funguje.

Píše Ti, že nemůže najít soubor s názvem “<P16F627A.INC>__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _LP_OSC

Ostatní už pak asi bude důsledek tý prvotní chyby.

To jo, ale co stím?

co treba za <P16F627A.INC> pridat 0D

Děkuji, že se mi věnuješ. 0D nezabralo.

Tady jsou info o nastavení

/home/hydrida/MPLABXProjects/casovac/casovac.X
casovac
Project Type: Application - Configuration: default
Device
PIC16F627A
Checksum: 0x1DFF
Compiler Toolchain
MPASMWIN (v5.60) [/opt/microchip/mplabx/mpasmx]
Production Image: Optimization:
Memory
Usage Symbols disabled. Click to enable Load Symbols.
Data 224 (0xE0) bytes
Program 1024 (0x400) words
Debug Tool
PICkit2
Debug Resources
Program BP Used: 0 Free: 1
Data BP: No Support
Data Capture BP: No Support
Unlimited BP (S/W): No Support

Other Project Info
Data Reserved Memory
Production Image
Program Reserved Memory
Production Image

Control Points.

Java NetBeans Properties
MPLAB X IDE v2.30 - casovac : default
os.name : Linux
os.arch : amd64
os.version : 3.13.0-45-generic
sun.arch.data.model : 64
sun.java.command : org.netbeans.Main --userdir /home/hydrida/.mplab_ide/dev/v2.30 --branding mplab
java.version : 1.7.0_67
java.vm.version : 24.65-b04
java.runtime.version : 1.7.0_67-b01
java.specification.version : 1.7
netbeans.user : /home/hydrida/.mplab_ide/dev/v2.30
netbeans.home : /opt/microchip/mplabx/mplab_ide/platform
netbeans.projects.dir : /home/hydrida/MPLABXProjects
java.io.tmpdir : /tmp
user.home : /home/hydrida
user.country : CZ
user.language : cs
user.timezone : Europe/Prague
sun.jnu.encoding : UTF-8
file.encoding : UTF-8
file.separator : /

Java & System Memory
Java Total Memory = 239 Mb
Java Used Memory = 129 Mb
Java Free Memory = 110 Mb
CommittedVirtualMemorySize = 3612 Mb
FreePhysicalMemorySize = 3907 Mb
MaxFileDescriptorCount = 0 Mb
OpenFileDescriptorCount = 0 Mb
ProcessCpuLoad = 0 Mb
SystemCpuLoad = 0 Mb
TotalPhysicalMemorySize = 7838 Mb

System Path
PATH = /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/games:/usr/local/games

Mplabx nepoužívám takže s nastavením nepomuzy, vyhazej všechno a nech tam jen pojistky include a main třeba s nopem a skus to přeložit.

Jen tak pro moje info, jaký je rozdíl mezi MPLAB IDE a MPLAB X IDE.

MPLAB X je víc zaměřenej a přizpůsobenej na C. ASM samozřejmě zvládne taky, ale chvílema u toho má „svoji hlavu”, já třeba bojoval s watchingem mých proměnných (GPRs). Kdo je zvyklej na ASM a není omezenej ještě něčím jiným (např. podporou brouků), tak je nejspíš už zvyklej i na „starej” MPLAB a bude v něm produktivnější. Já používám podle nálady obě prostředí (jdou nainstalovat vedle sebe, jen pokud se používá z MPLABu či MPLABu X programátor, tak je potřeba ho před spuštěním IDE přeswitchnout, nainstaluje se na to s X i switcher).

Děkuji “kolemjdoucímu” za vysvětlení… :smiley:

No nemáš zač… já to vzal spíš „pocitově”, těžko ti tu dopodrobna vypíšu všechny rozdíly, a navíc někdo jinej na to může mít jinej názor. Hlavní rozdíl oproti starýmu je, že novej je upravenej Netbeans, takže mají instalačku i pro Linux (a kompilátory samozřejmě taky), což pro někoho může bejt podstatný, a pro někoho jinýho pro změnu vůbec. Takže nějak tak. Já si zvykl.

To já ani nechtěl podrobný popis rozdílů, mě stačila hned ta první odpověď
“MPLAB X je víc zaměřenej a přizpůsobenej na C.”, ale stějně asi zůstanu u svého SourceBoost.

assembler v něm prostě nejde nic o tom nikde nemůžu najít takže papa a uninstal. Holt si musim nechat nainstalovaný widle jen kuli MPLABu

Takže

LIST P=16F627A se již nezadává

INCLUDE<P16F627A.INC>
__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _LP_OSC

se musí napsat v této podobě
#include <p16f627a.inc>
CONFIG_PWRTE_ON
CONFIG_WDT_OFF
CONFIG_MCLRE_OFF
CONFIG_BODEN_OFF
CONFIG_LVP_OFF
CONFIG_LP_OSC

a hlavně v položce TOOLS / options / embendded / build tools / toolchain se musí nechat jen mpasm (v5.60) jinak i když ho nastavíte se neustále vrací k xc

takže už mi to zkompilovalo program bez chyb do položky casovacX.X/'dist/default/production/casovacX.X.production.hex
v úplně stejné podobě jako starej mplab

Výborné možnosti simulátoru “Real PIC simulator” se nemůže rovnat :slight_smile:
rovnou si můžete pauzovat krokovat koukat na registry v bin i hex kódu.
oproti mplab je vybavenej navigatorem, takže nemusíte neustále listovat a hledat podprogramy. jeden klik a jste tam.
Vřele doporučuji všem.

Nezmar23: Nemusíš si nechat widle kvůli starému MPLABu… pokud ten druhý systém je Linux, tak starý MPLAB jako takový funguje ve Wine dobře, jen s programátorem bude asi potíž. Osobně z MPLABu ale brouky “nepálím”, takže pro mě to problém není, ani jsem ten programátor v něm nezkoušel.

Tak ja mam verzi X 2.2 a tenhle zapis to zvlada a preklada bez chyb:


    LIST   P=PIC12F635
    #include "p12f635.inc"

    __CONFIG _FOSC_INTOSCIO & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _MCLRE_OFF & _CPD_OFF & _CP_OFF & _BOREN_ON & _IESO_OFF & _FCMEN_OFF & _WURE_OFF

	errorlevel -205, -302, -306	; suppress banksel warning messages

kdepa mám 2.3 a tenhle zápis nechroupne.

ještě jsem si všiml, že v mém předchozím “návodu” mi chybí nastavení

file / project properties / mpasm (global options) musí mít zaškrtnuto build in absolute mode.

Tak mi to nedalo, že by to mělo přestat fungovat, nainstaloval jsem posledni verzi 2.35 a je to normálně funkční a překládá to také normálně.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.