AVR studio 4.19 - Nefunguje kompilace - Build started

Zdravím
Nainstaloval jsem si na PC kde je WIN8.1 AVR Studio 4 a když chci přeložit jednoduchý zdroják tak to skončí takto viz příloha
log okno

Build started 2.2.2015 at 11:52:55
Zkoušel jsem AVR Studio 6.2 ale tam jsem měl problémy s debugem nenašel se prostě buď AVR simulátor nebo programátor to okno kde se to nastavuje bylo prázné diky

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “AVR studio 4.19”

Postupoval bych asi takhle :

  1. Chodí assembler ?
  2. Pokud ano, tak AVR Studio chodí - jak je nastavený AVR Toolchain případně WinAVR.

nijak já tam nic nemám :blush: co bys mi doporučil s těch dvou ?a odkud ho stáhnout? díky

Toolchain musis nainstalovat zvlast. V atlem studio 6.2 vbehni do Tools->Extension Manager a daj si vyhladat “Toolchain”. Vyber si ktory potrebujes a malo by ta to preniest na stranku atmelu ku downloadu toho toolchainu.

Alebo vsak tu to mas :slight_smile:atmel.com/tools/ATMELAVRTOOLCHAINFORWINDOWS.aspx

Mám WinAVR i AVR Toolchain (což je v podstatě novější WinAVR). Jenže mi s Toolchainem sice jde program přeložit, ale když chci program debugovat, tak se simulátor v AVR Studiu zakousne (AVR Studio MFC aplikace přestala fungovat - nebo tak něco), takže když už píšu v C-čku (většinou píšu v assembleru - kód je menší a rychlejší), používám WinAVR.

Stáhni si a nainstaluj WinAVR : sourceforge.net/projects/winavr/ … /20100110/

A takhle jej integruješ do AVR Studia :
Konfigurace WinAVR v AVR Studiu.jpg

Tak jsem nastavil podle obrázku ale dopadlo to takto :blush: díky

Skus spravit projekt nanovo.

Nepomůže :unamused:

odinstaluj Studio a nainstaluj ho znovu.
A projekt led vymaz z disku. Tak aby si ho uz ani ty nikdy nenasiel…

Já jsem se to pokusil odinstalovat ale bohužel se to špatně odinstalovalo potřeboval bych univerzální odinstalátor díky

Sformatuj disk a preinstaluj windows…

:smiley: jako sorry, ale co ti mam este poradit ?? uz fakt netusim.
Registrujem ta na fore uz dlhsi cas, dokonca aj na inych, a ocakaval by som ze si vies aspon spravne nainstalovat atmel studio (preto ze pri spravnej instalacii ti instalator vsetko nakonfiguruje a mozes rovno pisat).

ako si to odinstalovaval ? cez spravcu programov (alebo ako sa to vola) ?

Zkus tohle : youtube.com/watch?v=fQfJcGmnOas
Nebo pak projdi tohle : google.cz/search?q=0xc00001 … 0gX8k4C4Aw

Chce to číst hlášky o chybách, ne jenom, že je tam nějaká chyba, Proto tam taky ten výstup je. Chce to taky trošku snahy.

Zdar. Měl jsem podobný problém.
Zkus AVR Studio nainstalovat jinam než do “ProgramFiles(64)”.
Vytvoř si třeba separe adresář “C:\AVRStudio” a tam to nainstaluj.

Skoro so vsetkymi programami je vo Win7 problem, ak su nainstalovane v adresari tvariacom sa , je je prave pre instalaciu programov urceny. Win si chrani priebežný zápis do adresára Program Files, aj ked je clovek prihlaseny ako admin. Mna to stálo niekolko tyzdnov pri rozhchodeni Doxygenu s grafickým výstupom. Nakoniec stacilo vsetko nainstalovat mimo tohto “zakázaného” adresára. Predpokladám, že pre Win8 platí obdobná chobotina.

JEDNOZNACNE nic neinstalovat do adresara Program Files ak to nie je nevyhnutné.

P.S.Typický príklad ktorý som práve riešil. V AVRstudiu po preinštalovaní Win7 v PC do prednastaveného adresára situovaného v Program Files(x86) sa mi neukladalo aktuálne nastavenie farieb a písma. Po preinstalovani AVRstudia 4.19 do adresara MIMO “Program Files(x86)” už všetko beží ako má. Tak nech si taký systém strčia niekde.

Nepomohlo to přeinstaloval jsem to do adresáře C\ a pořád to samé díky

Tak si nainstaluj virtuální mašinu (VIRTUALBOX), do ní XP a do nich AVR studio. No a když to nepomůže, tak se běž zastřelit :smiley:

Martin: Tady bude problem mezi zidli a klavesnici. Nepis ze je ve Win7 problem se vsemi programy, protoze to neni pravda. Nemam problem s nicim. Napis ze problem mas ty. Bud nepouzivej soft, kterej si svy data neumi ukladat do profilu usera :slight_smile: Nebo si pro povoleni zapisu kamkoliv vypni UAC a nebo si AVR studio spoustej jako spravce. Na Linuxu je to naprosto bezna vec, ze pri bezny praci nemuze soft ukladat kam chce. U Windows se tomu kazdej divi. Netvrdim, ze UAC je genialne vymyslena vec, ale svy opodstatneni ma a svym zpusobem pomaha chranit pocitac pred zavsivenim ruznou haveti. Proc MS zakazal zapis do Program Files a jestli je to spravne nechci polemizovat, v kazdem pripade je to vec resitelna i bez instalaci nekam jinam.