Embedded modul CORE 9G25 - Nahrání Linuxu

Kupil som si tento Embedded modul. Tento modul ma NAND Flash 256MB v ktorej je nejaky Embedded Linux. Nie som v linuxe nejaky super odbornik, tak by som sa rad poradil. Do toho linuxu som pridal jednoduchym nakopirovanim Python a chcel som este prepisat Busybox a nejako som ho pokazil. Teraz by som tam chcel nahrat ten linux cely znova, ale s tym, ze by som tam chcel uz podporu pythonu pridat este pred kompilovanim. S tymto si vsak neviem dat rady. Neviem ako postupovat. Vedel by ma niekto nasmerovat alebo poslat nejaky odkaz ?

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "CORE 9G25"

No nasmerovať …

Nauč sa poriadne robiť s Linuxom?

inak nekupoval by som niečo o čom reálne prakticky nič neviem :slight_smile:

P.S. Inak ten odkaz je úplný nesmysel. nie je mi vôbec jasné, čo si to vlastne kúpil.

Koupil tohle:
armdevs.com/CORE%209G25.html
Je to pěkný, ale taky bych do toho nešel…

Myslím, že tá zdanlivá cenová “úspora” pár eur naviac oproti napríklad tomuto

olimex.com/Products/OLinuXi … e-hardware

a jemu podobným doskám za to nestojí. Aj tak sa musí vyrábať plošáčik s konektormi a to tak, aby sa stihali príslušné rýchlosti a to tiež nie je zadara.

Nebo toto
dx.com/p/raspberry-pi-projec … IOFE0cTFoY

Ale stejně si myslím že pro tenhle level už člověk musí vědět proč to chce.

Lenze mne to co som kupil plne vyhovuje mojim poziadavkam. Mozem si navrhnut plosak podla seba resp. podla krabicky a aj umiestnenie konektorov je na mne. Taktiez je tam flashka z ktorej viem bootovat. Ztial sa s tym trapim, ale urcite to dam dokopy. Cital som nieco o Multistrap Embedded Debian. Skusil som ho dat na flashku. Nabootovalo mi to, ale zastavilo sa to v urcitom bode.

Tak potom je všetko v najlepšom poriadku.

Držím palce s rozchodením.

Třeba vám pomůžou články k Embedded Linuxu a návody k modulu SAM9260.

Dakujem za odkaz. Je to celkom dobry navod, ale aj tak mi Debian nechce nabootovat z NAND Flash. Pise mi tuto chybu. Ak tomu dobre rozumiem, tak su vytvorene dve particie, ale neviem ako z nich nabootujem.

UBIFS error (pid 1): ubifs_mount: cannot open "ubi0:rootfs", error -19
VFS: Cannot open root device "ubi0:rootfs" or unknown-block(0,0): error -19
Please append a correct "root=" boot option; here are the available partitions:
1f00            8192 mtdblock0  (driver?)
1f01          253952 mtdblock1  (driver?)
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)