Atmel Jtagice3 - zkušenosti s programátorem v Atmel Studiu

Má někdo zkušenosti s tímto programátorem v Atmel Studiu,potřebuju jen na debugging, nevím jestli jej koupit popřípadě kde a jestli něco jiného mimo Avr dragon.Přecházím z asm na C a používám Asix Forte. Koupený mám MikroC Avr od Mikrolektroniky.Viděl jsem že existuje už Atmel -ICE a je levnější.

Jinak se omlouvám dal jsem to špatné sekce.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Atmel Jtagice3"

Ahoj, já s ním zkušenosti mám a nedoporučuji ho. Pokud bych ti mohl poradit za sebe pořídil bych si něco staršího (např. AVR DRAGON), protože má lepší podporu a je levnější.

Ahoj dik za názor.Domníval jsem se že právě ta podpora bude lepší.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Podpora AVR DRAGON pre AVRStudio 5 a viac je na figu. Preto som sa vratil naspat na AVRStudio4.19. Vyššie AVRStudiá mi pre otrasnú prácu s AVR DRAGONom nesmú cez prah bytu. Ja ho používam výlučne na programovanie čipov, nie na debugging. Tam je možno podpora lepšia, ale to som neskúšal, nepoužívam.

Asi to není to co jsi chtěl slyšet ale utekl bych od AVR.

Dik za názory, objednal jsem ten Avr Dragon a vyzkouším to v tom Avr Studiu.

No samotne ATmegy su pre moje ucely v priemyselnych aplikaciach vynikajuce. Aj preto “chystam” migraciu na STM32 uz vyse 5 rokov, nakupene mam skoro vsetky kity, no nakoniec vzdy v aplikacii zvitazili ATmegy.

Martine, ruku na srdce, není to jen lenost ? :wink: Kdybys pár projektů s ARM udělal, nechtělo by se Ti zpět. Jasně, já taky nedělám jen s arm., byla by jich na některé práce škoda a i příprava projektu trvá o trochu déle, ale jinak se to pohodlí nedá srovnat. A o penězích to už dnes také není.

Ruku na srdce … nie, nie je :slight_smile:

Ja nemám vo firme priestor udržovať súčasne niekoľko MCU platforiem. Už v minulosti sa to ukázalo ako veľmi kontraproduktívne a hlavne drahé (súčasne PIC, AVR, 51). Ja neriešim, či je niečoho na niečo škoda alebo nie. Že sa niekde fláka 7,8kB RAM koré sú v aplikácii zbytočné? No a? Čo ak si klient vymyslí o rok novú funkcionalitu?

Pre našu firmu je dôležitá servisovateľnosť, minimum rôznorodého HW pre čo najnižšie náklady pri sériových výrobách a to že sa niekedy na zariadení dá ušetriť euro - dve je úplne zanedbateľné oproti zvýšeniu nákladov pri udržiavaní rôzneho HW. Je omnoho lacnejšie objednať 500ks nejakého procesora, ako po 100ks rôznych procesorov, ktoré sa líšia prakticky minimálne. Preto by som z zväčších ARM-ov nepoužíval nič iné ako STM32F4xx.

A čo sa MCU pre batériové aplikácie týka, STML052 je ešte príliš krátko na trhu, aby som riskoval s ňou experimentovať. To si počkám na nejaké dve tri HW revízie čipu. A ostatné málo nožičkové STMFxx (STML15x nie je málonožičková) sa so spotrebou sotva k spotrebe ATmegy/ATtiny čo i len približujú.

Hlavne ATtiny v 8 pin púzdre používame celkom hojne. To že v 8pin púzdre začalo ARMy prednedávnom robiť NPX? NPX používať kvôli tejto jedinej lepšej vlastnosti nebudem, keď väčšina ľudí naokolo používa STM, ktoré vzhľadom na ostatné parametre sú oproti NPX výrazne lepšie.

Preto, ak u nás prejdeme na nový typ MCU (nie len na ARM ale aj konkrétneho výrobcu - kompatibilita je v tomto prípade čisto marketingovým krokom), tak potom kompletne v rámci celej výroby - teda samozrejme do vypredania starej platformy.

No veď to. Pred viacerými rokmi - ešte za čias STM32F10x (ešte pred MARDovým skvelým seriálom) sme tomu venovali cca 6 týždňov času a nevedeli sme sa dopracovať k rozumným výsledkom. Tak sme vedu výskum odložili na čas, až keď to bude naozaj nevyhnutné a kým sa na NETe zozbiera dostatočne veľa skúseností a popisov z rôznych strán.

Bod B je už predpokladám splnený, ale bod A aj napriek veľkému zhýčkaniu klientov novými technológiami zatiaľ stále nie. Tie ATmegy sú spravené tak dobre, že v našich aplikáciách nebol technologický dôvod tlačiť na pílu.
A také tie reči, že:“buďte pripravení na nové požiadavky, lebo môžete prísť o zakázku …” sú v našej oblasti len drízdy. Ak by sme MUSELI prejsť na iné MCU, potom na to bude vytvoreného dosť času a budú primerane pozmenené priority.

A ruku na srdce, my sme už viac menej vo veku, keď dávame prednosť tráviť víkendy s najbližšími a nie za stolom s pákovačkou zisťovať, čo nové sa zase na trhu objavilo a o rok zas niečo nové a zas a zas …
Aj to ST-cko ponúka stále niečo nové a nie je pravda, že je to stále to isté. Už len to ako sa menia naprieč radom periférie ako napríklad RTC, alebo sa sprehádžu piny v rámci púzdra ako napríklad medzi F10x a F20x. To že nakreslia ex post obrášťok, ako navrhnúť dosku aby sa dali použiť tie i tie mi je prd platné, ak by som frčal na F103 s už navrhnutými plošákmi. A ak je na trhu F20x, načo by som ešte používal F10x ktorý dne spovažujem za väčšieho brontosaura, ako staručkú 8051 ktorej jadro sa stále používa napríklad v USB kľúčoch.

Máš svoje důvody, já mam zas svoje. Tím bych to ukončil.