Hledám programátora v Mikrobasicu, PIC12F1840, dohoda..

Zdravím,

Hledám programátora v Mikrobasicu, chip PIC12F1840… Analogovou verzi obvodu potřebuji převést do MCU neb doba si to žádá.

Sumarizováno,

2 digitální vstupy (režim)
2 analogové vstupy (jeden monitoruje zdroj/3V baterii)
1 PWM výstup

Link k základní informaci:

glidernet.com/Graphics/Logicconcept-1.0c.doc

Také zdravím.

Pokud to nemáš v plánu programovat sám, pak mám 2 otázky :

  1. Proč zrovna Mikrobasic ?
  2. Proč zrovna tenhle čip ?

PICy nedělám, takže třeba já bych to usadil do AVR ATtiny13A a napsal buď v assembleru nebo v C-čku.

Díky za nabídku… Tedy, pokud je to nabídka… :astonished: Nemám to v plánu, protože v současné době je pro mne programování MCU jako procházka minovým polem… Microbasic ze dvou příčin… Kdysi jsem dal cosi dohromady v Basicu, fungovalo to a nebylo to složité (PIC16F84, dálkově ovládaná sekačka na trávu) a naivně jsem se domníval, že si po 18ti letech ještě něco pamatuji… Druhý důvod je prozaičtější… Pořídil jsem z dalekého Slovinska EasyPicv7 s Mikrobasicem a ač jsem již jakýchsi výsledků dosáhl, na tento projekt to nestačí. Toť negativa…

A teď k pozitivům… A k Tvému návrhu…
Současně s EasyPICv7 jsem přikoupil EasyAVRv7, tedy Atmel, znovu, spolu s MikroBasicovým compilerem a vedle toho MikroC compiler. Jinými slovy; I na Atmel jsem myslel i když s ním mám nulovou zkušenost…

Nevím, jak moc se C o kterém se zmiňuješ, liší od MicroC, ale fakt je, že jak se tu rozhlížím, drtivá většina preferuje C… Začnu přemýšlet…

Pokud souhlasíš, převeďme tuto diskuzi na emaily…?

n1993a@att.net
díky, Zdeněk

Rozhodně doporučuju přejít na C. Tenhle čip co uvádíš jsem v C programoval (nabíječka na LiOn) a je to pohodlný způsob (MPLAB)