Přenos anténního signálu přes rozvod 230V

Dobrý den,
Nedávno jsem dostal nápad po tom co jsme v chatě při stavbě zapomněli udělat anténní rozvod - zařízení, které by přenášelo anténní signál přes síť 230V. To, že to není nemožné je ostatně možné dokázat exitencí powerline adaptérů. (při velmi dobrých podmínkách až 500Mbps). Nechci ale srovnávat komerečně vyráběné produkty s něčím, co jsem schopen vyrobit já… :unamused:
Mám na mysli např. anténní signál kódovat , přenést a dekódovat.
Třeba to půjde i bez procesorů. Pochopitelně, zařízení by musela být připojena na stejné fázi. Teoreticky, kdyby mělo zařízení dostatečný výkon, by bylo možné přenášet signál mezi domy.
Jen by mě zajímalo, jestli jste se s tím někdo někde nesetkal, popř. pokud by jste někdo něco nevymyslel - myslím že by to pomohlo hodně lidem.
Děkuji předem za odpovědi,

→ User Asked To Remove Signature

vutbr.cz/studium/zaverecne- … or=1&str=1

nebo hledej pod klíčovými slovy jiné práce

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
BBCE_xslaci00-SQ.pdf (6.32 MB)

Hlavně nesrovnávej Mb/s a MHz. Zkusím přirovnat: 10miliónů/s symbolů 256-stavové modulace je 80Mb/s. Ale přenést nosnou 80MHz s namodulovanou informací při zachování všech informací (frekvence+fáze+amplituda) v určité šířce pásma není totéž.

Já myslím, že to nedáš. Aby ses dostal na nižší frekvence pro přenos, musel bys dekódovat vlastní program z multiplexu, třeba na klasický videosignál (šířka už jen pár MHz) a “nějak” modulovat a demodulovat na síť 230V. Nebo ho zpracovat digitálně (třeba v PC) a streamovat do jiného PC. Ty “převodníky” na LAN po 230V zase tak dobré nejsou. Pokud nemáš překlenuté fáze kondenzátory (aby prošel střídavý modulovaný signál), nechodí to mezi fázemi. A mám vyzkoušené, že PC zdroj, který má dobré PFC, to utlumí tak, že to nejede ani na pár metrů.
Vem koax a tahej …