Programátor, který programuje automaticky?

Ahoj,
Neví prosím někdo o nějakém programátoru, který programuje automaticky. Například, když potřebuji nahrát data do 50-ti stejných pamětí, tak abych nemusela neustále v PC na něco klikat, apod. Chci si koupit programátor a takováto vymoženost by mi ušetřila mnoho času.
Případně neví někdo o programátoru, který nepotřebuje PC? Třeba mu nějak nahraji algoritmy a on je bude programovat, aniž by byl připojen k počítači.

Mimochodem pěkné fórum.
Díky

Programátory, které mohou pracovat nezávisle na PC je mnoho, stačí si vybrat. Ovšem je to vždy o penězích. Stačí trošinku pohledat. Třeba něco lze najít u firmy: tme.cz/

Ahoj Jano,
automatickému programování se např. u Xelteku říká “Production Mode”. Jakmile tento mód zapneš, programátor začne zjišťovat, jestli má v patici nějaký chip a pokud ano, tak jej naprogramuje. Jakmile jej naprogramuje, tak počítač nebo programátor pípne (dle nastavení) a uživatel programátoru ví, že má chip vyměnit. Jakmile vloží další chip, tak programátor automaticky pozná, že je další chip vložený, a pokud je vložený správně (není otočený nebo posunutý), tak opět započne programování.
A není nutné jen programovat, v Production módu lze dělat cokoliv - mazat, kontrolovat obsah, apod. Také si lze nastavit režim auto a při každém vložení nového chipu provést několik akcí najednou - třeba první chip vymazat, poté naprogramovat a nakonec verifikovat.
Myslím, že Production Mode podporují všechny programátory Xeltek. Programátory Elnec mají stejnou funkci, ale nezívají jí jinak.

Co se týče programování bez počítače, tak přesně jak napsal jankop, vždy je to o penězích. U programátorů Xeltek se tento mód jmenuje “stand-alone” a podporuje ho např. Xeltek Superpro 3000U. Do programátoru se dokoupí dnes už velmi levná paměťová karta typu CF, kde budou uloženy data k programování. Není to ale a tak jednoduché, jako že stačí na kartu nahrát třeba soubor HEX. Nejprve je nutné programátor připojit k počítači a v počítači vytvořit tzv. projekt, který se nahraje na kartu. V projektu jsou nejen data, která chceš naprogramovat, ale hlavně informace pro programátor, jak programovat určitý chip, o který máš zájem

Ahoj,
mnohokrát děkuji oběma za rady. Auto mód v tom production módu je přesně co hledám. Není to těžké naprogramovat ten auto mód v tom production modu tak, aby mi první ten chip programátor vymazal, pak zkontroloval, že je prázdný, naprogramoval a nakonec zkontroloval, že data jsou v pořádku?

Nemusíš mít obavy, ovládání Xeltekáckého software je jednoduché.
Auto mód edituješ velmi jednoduše stiskem “Edit Auto” takto:

http://www.mcontrollers.com/image/200712102226_xeltek-software.jpg

Pak stačí klikat na “Auto” nebo si zapnout “Production Mode” a kliknout na “Auto” jen jednou a už jen vyměňovat naprogramované chipy.

Samozřejmě tě ale nenutím do značky Xeltek. Elnec to bude mít podobně jednoduché…

Mnohokrát děkuji za obrázek toho software. Chápu to tedy správně, že tlačítky na boku dělám různé progr. úkony. Tlačítkem Auto jich udělám více najednou a pokud zapnu production mod, tak se dá říci, že mi je to mačká automaticky?

Přesně tak.

Jestli se rozhoduješ mezi Xeltekem, Elnecem, či jinými, zkus si nejprve vyzkoušet jejich ovládací software:
xeltek.com/pages.php?pageid=10
elnec.com/download/#prog

Software od Elnecu, má více funkcí, než to od Xelteku. Pokud ti stačí, že software umí plně ovládat programátor a pár drobností navíc, tak Xeltek software plně dostačuje. Mě na Xeltek software mrzí snad jen uživatelsky nepříjemný způsob přímé editace HEX kódu. Na to mnohem raději používám free soft IC-prog.

Opět děkuji za rychlou odpověď a jestli mohu ještě jednou otravovat, pro který programátor z těch webů mám stahnout SW na vyzkoušení?

V žádném případě neotravuješ, toto fórum je tu od toho aby se mohl kdokoliv zeptat na cokoliv.

Psala jsi, že bys chtěla stand-alone programátor. U Xelteku je to Xeltek SuperPro 3000U. Mimo jiné je to jejich nejlepší programátor, který podporuje největší množství obvodů. Měli i jiné stand-alone, ale ty se dnes již neprodávájí. Ještě dodám, že když je nejlepší, tak není jejich nejdražší. Nejdražší je Xeltek SuperPro 9000U, který programuje několik obvodů najednou.

Pokud vím, tak Enec nemá žádné stand-alone. Jejich nejlepší programátor je Elnec BeeProg+ (ekvivalent Xelteku SuperPro 3000U). Nejdražší je Elnec BeeHive4+ (ekvivalent Xelteku SuperPro 9000U).

Takže jestli finačně zvládneš koupit programátor za 15 000 nebo více, tak si stáhni SW pro Elnec BeeProg+ a Xeltek SuperPro 3000U.

Takže asi budu kupovat ten Xeltek. Celkem se i těším na to, že jej nebudu muset mít na stole s počítačem, ale na jinm stoje a programovat z paměťové karty. Díky za všechny rady.

Stand-alone mod je bezva funkce, ale nezapomeň, že i když není nutný počítač, tak je nutné napájení. Xeltek nemá žádný akumulátor, musíš jej mít normálně připojený přes adaptér na síť.

Do toho se nedaj nějak dát baterky?

Ne, nedají. Což je možná dobře, protože by pak byl programátor zbytečně velký.

Viděl jsem fotky vylepšení od lidí, co čipují auta a opravdu by chtěli využívat Xeltek Superpro 3000U mobilně. Nosí sebou malý olověný akumulátor, ke kterému si přidali stejný napájecí konektor, jaký má Xeltek Superpro 3000U.

Představovala jsem si to jako rádio - jako že to lze připojit na síť nebo vložit baterky. No, nemohu mít vše.

Ještě jednou děkuji za rady! Skvělé fórum :smiley: