forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Načtení AT89S51 programátorem AVR ISP a AVRProg USB v3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory

look23
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22 duben 2014, 15:58    Předmět: Načtení AT89S51 programátorem AVR ISP a AVRProg USB v3 Citovat

Zdravím,

koupil jsem si tyto programátory http://www.gme.cz/prog-at-avr-isp-p752-663 a http://www.gme.cz/programator-avrprog-usb-v3-p752-447
Ani jeden nechce přes AVR Studio načíst ID mikrokontroléru.
Jen neustále opakují hlášku "low power" (napájeno z USB - 5V) a tip ať použiju "pullup" rezistory. Celé bez výsledku.

Všude co jsem hledal, tak k programování se používal mikrokontrolér a krystal s kondenzátory a nic víc. Někde jsem se dočetl, že jsou prohozeny MISO a MOSI, také bez výsledku.

Nevím jestli je chyba v programátoru nebo v mikrokontrolérech - nemám funkční mikrokontrolér na otestování.

Dokáže mi prosím někdo poradit v čem je zakopaný pes.

Děkuji
L.

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 22 duben 2014, 23:40    Předmět: Citovat

Tyhle programátory Ti s AT89S51 fungovat nebudou a to proto že 51 není AVR a podporuje jiné ISP povely přes SPI.

look23
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23 duben 2014, 23:33    Předmět: Citovat

Aha, takže manuál lže. Nemáte tip na opravdu funkční, spolehlivý a ověřený programátor pro AT89S51/52.
Děkuju

Balů
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 24 duben 2014, 0:04    Předmět: Citovat

Nemám to ověřené, ale ASIX Presto by je měl umět. Ve výběru součástek tohoto programátoru je na výběr 26 MCU od Atmelu s architekturou 8051. AT89S51 i AT89S52 tam jsou.

V dobách, kdy jsem ještě s touto arcitekturou pracoval jsem používal SPIPGM37 (http://chaokhun.kmitl.ac.th/~kswichit/SPI_Pgm/SPI-Pgm37.html). Program jsem používal ve WinXP. Dokonce tam šel i nastavit IO port, že fungoval i s PCI paralelním portem, který se na adresách standartního portu prostě nehlásil, ať jsem ovladač přemlouval, jak chtěl (přestože nastavení v ovladači bylo). Programátor jsem měl tento : http://www.hw.cz/teorie-a-praxe/konstrukce/lpt-isp-prog.html

Programátor vyjde na pár korun, bohužel vyžaduje LPT port, což je u dnešních počítačů problém. Pod Windows 7 už jsem ho ani nezkoušel. Od té doby, co mám Presto leží tento v šuplíku...

Ale je pravda, že oba zmíněné kontrolery v seznamu podporovaných obvodů v datasheetu toho AVR ISP programátoru jsou... Otázkou je, jestli s kontrolerem správně komunikuje AVR Studio, které je pro AVR jádro. Programovací a čtecí příkazy mohou být jiné a AVR Studio si s těmito kontrolery nemusí poradit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 24 duben 2014, 11:55    Předmět: Citovat

51 a AVR studio spolupracovat nebudou ať už přes ASIX nebo jinej programátor. ASIXem to naprogramuješ v aplikaci UP (ta je od výrobce) ale pokud potřebuješ kompilovat a linkovat tak musíš použít jiné prostředí.

DragonSoul
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 25 duben 2014, 8:08    Předmět: Citovat

A co tohle?
Pisou, ze to podporuje, akorta si ho musis postavit.
http://web.quick.cz/ruckl/biprog/biprog.html

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 25 duben 2014, 11:29    Předmět: Citovat

No jasně, když je to takhle vo-hackovaný..... :/

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.