AVR EvB 5.1 jako programátor ?

Zdravím. Omlouvám se, jestli tady už někde taková otázka je, ale nejspíš jsem jí přehlídnul. Chtěl jsem se zeptat, zda je možné přes kit AVR EvB 5.1 programovat i jiné čipy z rodiny AVR (hlavně ty, které se nevlezou do patice tohoto kitu)? Musím mít k tomu nějaký další externí programátor, nebo stačí pouze nějak propojit ISP konektor k jinému AVR MCU třeba v nepájivém poli? Předem díky za odpovědi :wink:

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

Ahoj.
Pokud je to tohleshop.onpa.cz/?kit-evb-5.1,27 tak tam neni zadna patice, do ktere by si dal uprocesor.
Pokud myslis, ze vyndas atmega a das tam neco jineho, tak to moc fungovat nebude, protoze ten kit pravdfepodobne obsahuje bootloader, ktery umoznuje programovat tento procesor pres program kit-u.
S vetsim usilim by slo z tohoto kitu udelat programator, ktery dokaze naprogramovat ostatni procesory, ale je to zbytecne…

Ano přesně tenhle mám s ATMegou 644P. Jenže bych zrovna potřeboval naprogramovat jiné procesory s menším počtem nožiček. Tenhle procesor by pro moje projekty byl až zbytečně výkonný. Takže pro programování jiných MCU asi budu potřebovat tento programátor že? gme.cz/programator-avrprog-usb-v3-p752-447

ano, budes potrebovat ten z GME, alebo nieco lacnejsie, podobne z ebay.

Ja si myslim, ze kdyz strci napr ATmega8 do toho kitu tak to nemuzes naprogramovat i kdyz budes mit druhy. Co potrebujes je nepajive pole a programator, protoze ten kit je stavenej jenom na ten procesor co tam je.
Jinak te nechapu.

Ja som to pochopil tak, ze ma ten kit, ale potrebuje naprogramovat iny procesor.
Aj keby tam chce pichnut atmegu16 alebo atmegu32, ktore do toho kitu pasuju, tak ich nenaprogramuje, preto ze by museli mat napaleny bootloader.
Potrebuje ISP programator, ale tento kit ho neobsahuje.

Mě šlo jenom o to, jestli pro programování jiných procesoru než ATMega644P potřebuji programátor, nebo jestli by to šlo i přes ten ISP konektor z toho kitu. Ale odpověď už mám :slight_smile: Budu si muset ještě dokoupit programátor třeba z toho GME. Každopádně díky za pomoc

Ja mam EVB 4.3 a s nim dokazem naprogramovat aj ine MCU, su na to vyvedene zvlast programovacie piny ktore pripojis k cistemu MCU na kontaktnom poli, alebo priamo v zapojeni ak je to mozne, a cez AVR Dude to napalis. Skus si pozriet manual, v mojom je na to samostatna kapitola s popisom ako na to
PS: pozeram obrazok a je to to iste co 4.3 a su to konkretne tie 4 piny pod MCU, su tam tusim nazvy ako RI, TI ci tak nejako a su to v podstate signaly MOSI, MISO, SCK a RESET. Prikladam moj manual a skus to podla toho, pripadne pozri origo k tvojmu
EvB4.3 v4 manual.pdf (2.34 MB)

já to programuji přes USBasp blackstufflabs.com/wp-content/uploads/2013/10/usbaspver2.jpg a AVRDUDE

jinak to lze (máš-li tam nahraný bootloader) přes USB a AND-load program

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory