Programátor P16PRO a P16PRO40

Před několika lety jsem dostal od kolegy programátor P16PRO a fungoval k mé plné spokojenosti. Asi před měsícem, ale přestal fungovat. Po několika drobných kontrolách a nastaveních jsem se rozhodl postavit si nový P16PRO40, který by uměl i větší procesory (PIC16F877). Postavil jsem jej z nových součástek. Po zprovoznění se však chová úplně stejně. Teď ty chyby: Program Picallw hlásí “hardware fault - check connection, port and power”. Někdy tuto chybu nehlásí, ale funguje pouze “erase, read”. Pokud se snažím dát “program” - nahlásí mi chybu na adrese 00 a že hodnota v počítači neodpovídá hodnotě v PIC. Prostě tam ta data nezapíše. Zkoušel jsem to na PIC 16F84, 84A, 628, 628A. Zkoušel jsem i snížit rychlost. Zkoušel jsem to na WIN2000 a W98SE i pod DOSem. Zkoušel jsem i jiný stíněný přívodní kabel, jiný zdroj, jiný počítač. Stále nic.
Někdy (vyloženě náhodně) to hlásí, že nenašel “p16pro hardware”.

Nemá někdo zkušenost s tímto programátorem?

Nrazil jsem na to náhodně.Asi už odpověď nepotřebujete.Já se trápil stejně a nakonec jsem zjistil,že je potřeba mít programovací kabel(udělal jsem ISP)dlouhý maximálně 20cm a radši i míň.Jinak to dělá jak píšete vy.Neprogramuje,ale maže a čte.

Jo a ještě něco pokud to stavíte podle stránek bezstarosti.cz/elec/picprog_ … g_7405.htm a máte klasický LPT kabel(mám ze staré externí ZIP) je nutno na plošném spoji nutno přerušit cestu k PIN5 canonu 25 a naletovat kouskem drátu na pin6 pak to bude chodit.
Mad_zed