PICkit 2 - USART-jednoduchý program signalizující příjem dat

Zdravím,
už jsem bezradný a prosím o pomoc.
Po přečtení Škola programování PIC na pandatronu jsem se odhodlal si to vyzkoušet. Realizaci provádím na PICkit2, kde se pouze pokouším upravit nastavení tak, aby mi to fungovalo na i na PICkit2.
pandatron.cz/?157&skola_programovani_pic-13_dil
pandatron.cz/elektronika2/skolp131.asm
Bohužel mi to nefunguje a trvale mi svítí LED na PIN C2.

Pointou mého snažení bylo mít trvale zhasnuté LED, které signalizují hodnotu v proměnné CISLO. Poté spojit dočasně drátkem PIN RX a TX. Následkem jsem čekal rozsvícení LED dle hodnoty v proměnné v CISLO.

Tuší někdo kde je chyba? (Jsem začátečník.)

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “PICkit 2 - USART”
USART.asm (2.07 KB)

Cau, a 5 lekci si preskocil ? smazal si si presne to podstatny bez kteryho ti ten program nefunguje, zadnej program bez toho nejde , tak se koukni co si tam umazal …

jinak funkci tlacitka F7 znas ?

__config (_INTRC_OSC_NOCLKOUT & _WDT_OFF & _PWRTE_OFF & _MCLRE_OFF & _CP_OFF & _BOR_OFF & _IESO_OFF & _FCMEN_OFF) __CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _INTRC_OSC_NOCLKOUT

No pokud jsem to správně pochopil chceš mi říci, že jsem zapomněl na “_BODEN_OFF & _LVP_OFF”. Bohužel, když je tam vložím, tak se mi to nezkompiluje, pač to hlásí, že tyto příkazy nezná.
_PWRTE_ON mi to vzalo.
Dle pandatronu to co mi chybí znamená:
“BODEN je ochrana při podpětí, klesne li napětí na asi 4,5V procesor se vypne, zde je to ale vypnuté (klidně si to však zapněte a vyzkoušejte). LVP je nízkonapěťové programování, doporučuji vždy vypínat .”
Bez toho mi to nepoběží?

promin to sem nemyslel, to sou pojistky , ty sou pro kazdej procesor jiny proto ti to hlasi ze to nezna, jen sem upozornoval na ty zavorky ?? proc je tam mas ? netusim jestly maj nejakej vyznam , ja je teda nepouzivam

to co si tam umazal je docela podstatna instrukce …!
tak jinak , kde mas hlavni smycku ? (main)

Asi jsem natvrdlý. Co jsem umazal?
Bez závorek žádná změna.
Hlavní smyčkou se myslí: INIT

instrukci ktera ti bori celej program
X
ne nemysli, to je inicializace, hlavni smycka je to co tam ty prave nemas :bulb: co si umazal

tu klavesu F7 pouzivas ? asi ne co …, tak si zjisti na co je

koukni se do toho originalu a porovnej to s tim tvim co si tam umazal,61 radek original

Čekací smyčka doplněna, nicméně výsledek pořád stejný a navíc mi programmer píše toto když tam je:
PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x280D - Value Read 0x1740)

Já si osobně myslím, jestli chyba není spíše v tom, že by bylo nutné vypínat nějaký komparátor či pod. Našel jsem si specifikaci a na daný PIN je už navíc jen jako výstup PWM. Ale nevím, zda to tím je, či jak se to vypne.
Když pošlu příkaz rozsviť LED z toho bajtu co jde na RX či TX. Je vše OK. Ale jakmile čtu proměnnou číslo, je svítí ta jedna LED navíc.
Klávesa F7 v MPLabu nic nedělá.

Doufám, že tě moc nenasírám. To bych nerad.

pres MPLAB neprogramuju …, netusim

nerozumim ?
TX vysila, RX prima , odkat to pisilas , jaky hodnoty ?

obycejny blikani ti na tom C0 funguje ?

F7: posledni stranka

Jé , ono to má debugger. To jsem nevěděl, díky.
Škoda že to čtu až tak pozdě. Takhle zase budu muset počkat na víkend, zda pokročím. (nemám PICkit v Plzni)

Asi jsem to popsal trošku zmatečně. Nový projekt jsem nezakládal. Používám jen ten co jsem dostal na instalačce s PICkitem a původní procesor PIC 16f690
Rozblikat LED jsem dle pandatronu jsem nezkoušel, pač to už mám nacvičené s vyukou PICkitu. Chtěl jsem vyzkoušet něco složitějšího a pač mám jiný procesor, tak to nefunguje správně.
Chová se to tak, že pokud není něco vysloveně odesláno na PORTC, tak tam svítí dioda navíc a to by neměla. (při prázdném registru PORTC)
Pokud je registr PORTC naplněn, LED svítí jak mají.

A možná jsem ten USART špatně pochopil. Pokouší se to odeslat znak tak dlouho, dokud nedostane potvrzení přijetí? Nebo ho to pošle jen jednou a nestará se o nic?

Asi si budu muset koupit nějakou knížku pro lepší pochopení.

bebug to ma ale 690 ho nepodporuje, jen simulator,
vetsinou se zacina tim ze rozblikas ledku , tim overiz ze uP bezi a ma spravnou frekvenci, pak muzes pokracovat dal,

ano, "Nebo ho to pošle jen jednou a nestará se o nic? "

mel by si rozchodit uart obema smery at vis jestli ti to chodi …

mcontrollers.com/translations/

Tady je literatury dostatek, koukni do záhlaví stránek na výše uvedenou adresu.