Napájení pro AD převodník

Ahoj, potřeboval bych poradit. Udělal jsem si teploměr s ATMegou, kde využívám vnitřní A/D převodník v diferenciálním režimu, kde mám na tom diferenciálním vstupu můstek a v něm odporové čidlo. Vše funguje velmi dobře. Reguluju s tím doma topení. Zatím je celé zapojení na 5V. Kvůli umožnění provozu na baterku (uvažuji 9V), bych to rád předělal tak, že bych procesor napájel ze 3V (menší odběr ATMegy) a zbytek z 5-ti V (v můstu je v diagonále max asi 2,3V, takže by to šlo).
Jak udělat zdroj? Zatím tam mám 7805. Nemám zkušenosti se spínanými zdroji a obávám se možného rušení ve vstupní analogové části (můstek, A/D převodník). Můžete mi někdo prosím poradit?
Děkuju Zdenek

A co tak napajat to z troch tuzkovych bateriek? Plastove puzdra na ne su celkom bezne k dispozicii a ak tam das NiMH s napatim 1,2V, potom si znizis Umcu na max 3,6V takze aj ta spotreba ide dole. Inak ona ide celkom dobre dole a znizenim frekcencie mcu.
poucitim AA alebo AAA bateriek sa vyhnes objemnemu menicu, ktory nikdy nebude mat 100% ucinnost prevodu 9V an 3V. S tou 7805 si zabijas skoro polovicu energie baterky na teplo.
Neboj sa pouzits spinaný zdroj, len zapatie za nim vyfiltruj este C-L-C filtrom. Pouzivam na mieste C 10uF || 1uF keramika || 100 keramika || 1n keramika a na mieste L nejakych 100 alebo 220uH podla prudoveho zatazenia. Ako spinany zdroj mozes pouzit osvedcenu M33063 za 0.2EUR (velmi dobry a odolny) alebo s velmi doborou ucinnostou cez 90% A8498 za 1EUR.

Já vím, s těmi AA baterkami by to bylo nejlepší, jenže na vstupu mám můstek, napájený ze stabilizovaného napětí 4,5V. a napětí na výstupu můstku (v diagonále) je závislé na napájecím napětí, tudíž stabilizaci tam musím mít. Ale bylo by to jinak nejlepší řešení, to je jasné.

Nemusis mat az taku drasticku stabilizaciu napatia v mostiku, ak toto napatie zaroven pouzijes ako Uref pre AD, respektive nejaky vhodny podiel tohto napatia. Okrem toho, ak pouzijes AA/AAA 4ks, tak Ti ostane napatie aj na low drop-out stabilizator.

Aha, s tou stabilitou napětí v můstku máš asi pravdu, protože Uref pro A/D klesá ve stejném poměru s napájením můstku poměry v jednotlivých větvích můstku se v určitých mezích moc měnit taky nebudou.
Takže z hlediska snížení spotřeby by bylo ideální napájet ze 4xAA/AAA, za baterky dát spínaný zdroj, třeba tu M33063, udělat z toho 3V pro procesor (aby se zmenšil jeho odběr) a možná ještě zvážit snížení frekvence uP.
Za baterky (paralelně ke spínanému zdroji pro napájení uP) dát ještě nějaký low drop-out stabilizátor, kre si vyrobím například těch 4,5V pro napájení můstku? Můžeš doporučit nějaý?