Multiplex LED nesvieti: Akým spôsobom spínať LED v matici?

MAm maticu led diod 6*7, Doteraz fungovala v statickom rezime, kazda ledka ma svoj odpor.

Chcel som multiplexovat, aby bolo mozne rozsvietit kazdu ledku zvlast a vytvarat obrazce.

V programe zvolim jeden riadok a na nom rozsvietim prislusne led. Dlzka impulzu 10ms pre kazdy riadok, po 50ms sa zase rozsvieti prvy riadok.

V simulacii to beha v reale nie. Ledky su uz povesane a vonku je zima na experimenty :slight_smile: Tak som vdacny za kazdu radu z tepla domova :smiley:

Minus spinaju BC547 a + BC557, odpory v bazach 4k7, Viem odpor by mohol byt mensi, A tie 557 su na tom blbo lebo spinaju +6V a pritom su bedene s MCU ktory je napajany 5V :frowning:

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Multiplex LED, nesvieti"

Jsem blbec, plosak z roku 2003/2004 hold zaciatky, doplnil som 100n na MCLR, a 100n hned na nohy svaba, ale stacilo vypnut prerusienie od PORTURB0 nejako to tam ostalo z Ccka odkial som kopiroval konfiguraciu. Ale zase sa potvrdilo ze niekedy je dobre ked problem den dva odlozime a problem za vyriesi za 30min :smiley:

Ako to vyzrera, hold 2kB pamete su malo :smiley:

youtube.com/watch?v=rJeDM_huQ44

Matica 67 diod :slight_smile: 7090cm

zajimave rozlozeni barev , asi az po 3tim skouknuti sem rozpoznal co se zobrazuje … :laughing: , velikost je asi 70*90 mm ? v tech cm by to bylo asi sakra velky …
dobra prace

v cm, ono je to na zabradli pripevnene :slight_smile:

ve tme to jde blbe poznat. foto za svetla ? jak velky ledky tam mas ? odhadoval sem to podle velikosti led. cca …

TAk nejako takto to vyzera :slight_smile: 5mm ledky v plexiskle

imageshack.us/photo/my-images/823/gnel.jpg/

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory