Atmega8-16PU - správné nastavení fuse bits

Dobrý den, podařilo se mi nahrát program do atmegy, ale není mi vše uplně jasné, nikde jinde jsem to na netu nenašel, tak se ptám zde.
Jsou tyto fuse bity správně nastaveny?

img.pictureup.cz/13122013/9b36cb2f3c615a12cb036a1676ee1a929e8a8496.png

Do atmegy jsem nahrál program pro klasicke blikani diod, (2 smycky N * 1000) dioda by měla blikat po N milisekund, když nastavím jakékoliv číslo tak stejně bliká se spožděním tak jedné milisekundy. Zkoušel jsem to zkompilovat v atmelstudiu i v codevision, zkoušel jsem to jak v Assembleru tak v Cčku, nic mi tu diodu nespozdí déle než 1 milisekundu.

Nemáte nápad, čím je to způsobeno?

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Atmega8-16PU pár základních otázek”

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
fusebits.png

Na ty fuse bity ti neporadím … nevíme jakej mš krystal, interní nebo externí ? Jakou frekvenci chceš mít nastavenou atd …

co se týče té prodlevy … být tebou, tak použiju atmelstudio 6 a používám místní knihovnu include: #include<util/delay.h>

potřebuješ definovat makro #define FCPU takt jádra

funkce:
_delay_ms(počet ms);
_delay_us(počet us);

Přesně takovej byl jeden z mých 10-ti pokusů, akorád jsem nedal do maker takt jádra, proto mi to teda nešlo.

Krystal mám interní a frekvenci nejspíš 1 Mhz? Vím, že se ty tutorialy točí kolem jednoho a osmi Mhz, nevím co je lepší, na prosté blikáni ledky bych řekl že bude 1 Mhz stačit, nepotřebuji ten čip taktovat. Jinak to do něj nahrávám přes paraelní port. Pokud by jsi nevěděl jaké fusebity tak nevadí, ja se pokusím přelouskat datasheet a nebo ještě lépe si zítra půjčit v knihovně něco o jednočipech Atmega8.

Když se vrátím k tomu spoždění, asi bych měl nejprve vyřešit fusebity, když budu potřebovat vědět takt jádra.

Máš nastavený interní oscilátor 8 MHz.
Zruš zatržení bitu WDTON. Ostatní nechej jak jsou.

engbedded.com/fusecalc/

a zkontroluj si definici F_CPU pro zpoždovací fce (C AVR libc)

Já vám všem moc děkuju. Přepsal jsem fusebity, jede to teď s oscilátorem 1Mhz a definoval jsem si rychlost procesoru ve F_CPU, bliká to přesně tak jak má :slight_smile: