PIC24HJ128GP202 zapnutie RTCC

Caute, mam nasledujuci problem… Pokusam sa v tomto procesore rozbehnut RTCC, ale zatial bezvysledne. Sekundarny oscilator som uspesne zapol, ale nedokazem zapnut funkciu RTCC. Ten bit je proste stale nulovy (kontrolujem si to aj ledkou na prisluchajucom pine). Pokusal som sa pouzit “rtcc.h”, ale to mi pri kompilacii vypisuje nasledujuce chyby:

undefined reference to __SET_AND_SAVE_CPU_IPL' undefined reference to __RESTORE_CPU_IPL’

Tu je kus kodu, ktory pravdepodobne nezbehne (spravne):

NVMKEY = 0x55; NVMKEY = 0xAA; RCFGCALbits.RTCWREN = 1; RCFGCALbits.RTCEN = 1; RCFGCALbits.RTCOE = 0; RCFGCALbits.RTCWREN = 0;

Skusal som to napisat aj assemblerom, ale s rovnakym vysledkom.

Dalej som sa nepohol. Nemal niekto podobny problem/nevie mi niekto s tymto poradit? Diky moc vopred.

Cau, je treba jeste zapnout prislusnej timer a zvolit mu zdroj sec. osc. + nastaveni preddelicky…,

nakoukni do Section 37. Real-Time Clock and Calendar (RTCC) - PIC24H FRM
ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/70310B.pdf
nejak nefunguje jako aktivni odkaz ;(

ale funguje

Sorry, presiel som to cele pdf-ko (aj predtym, ako som tu pisal), aj datasheet k procesoru, ale nikde som nenasiel info o nejakom timeri, ktory je zodpovedny za clockovanie RTCC. Skor som sa docital iba to, ze frekvencia je priamo delena konstantami a to je vsetko. Vies mi presne napisat, aky timer je treba povolit na to, aby som to vedel zapnut? A linky myslim treba davat do tagov “URL”.

Edit.: Mal som pravdu, ziaden timer netreba zapinat, treba zapnut RTCC ako periferiu :slight_smile:

PMD3bits.RTCCMD = 0;

Vsetky periferie som si defaultne vypol, teda tu bola chyba. Vsetko som skusal a takato zakladna vec mi usla, sorry :slight_smile: Ale diky za pomoc :wink: