32b procesory od Microchipu

Nevíte někdo o nich něco více? Třeba kdy se budou dát koupit.

Pokud myslis 32 bitove mikrokontrolery (mikropocitace) tak Microchip nic takoveho nema. Ma jen 16 b (dsPIC).

Už má i 32-bitové. Nejsou ještě v prodeji (musíme si počkat až na příští rok), ale jsou plně funkční, pinově kompatibilní a obsahují známe Microchip periférie.

Zde máte článek na HW:
hw.cz/teorie-praxe/pic/art2106-3 … chipu.html

a zde je o nich na microchip.com:
microchip.com/stellent/idcpl … odeId=2591

A kdo je moc zvědavý, může si objednat PIC32MX Starter Kit za 50$. Je to celkem dobrá koupě.

No jo, ale kolik bude poštovné z USA…

Vždyť v Česku je několik distributorů Microchip. Ti to mohou objednat. A z tý Ameriky to taky nemusí stát majlant.

To jo, ale ještě to nemají a řekl bych, že jim to bude trvat. Než se dsPIC dostali do ČR, tak to trvalo dost dlouho. Nadšenci je objednávali z Německa.

Nikdy jsem nic z USA neobjednával, takže nevím…

Kdysi jsem objednával nějaký kit a nebylo to tak zlé. Ale pokud někdo obchoduje s produkty Microchip, tak se na něj obrátím a požádám ho, ať mi to prostě doveze. Seš nějakej měkej :smiley:

:smiley:

Kdybys to kupoval, tak mi prosím dej vědět. Vzal bych také jeden kit.

Myslel jsem to jako návod, zatím se k nákupu nechystám. Ale v MPLABu 8 už je simulátor PIC32 zabudovaný.

Nevíte jestli budou taky v pouzdru DIL ?

Myslím, že nebudou. Mají příliš mnoho pinů.

Zatím jsou v TQFP 64 a 100. DIP 64 existuje, ale kdo by chtěl mít něco tak obrovského na DPS?

Řekl bych, že v DIP nebudou. Já bych si zase přál PLCC :smiley:.

Pokud se někdo díval na animaci o Starter Kitu na:
microchip.com/stellent/idcpl … odeId=2591
nevšimli jste si prosím někdo, co je na něm za konektor pro připojení rozšiřujících desek? Takový světlý na opačné straně. Už jsem se na to díval 3x a stále jsem si neuvědomil, který to je… Zajímalo by mě totiž, jestli se na něj dá sehnat protikus běžně v obchodě nebo bych jej musel složitě objednávat.

Není tam moc vidět. Mám podezření, že to je něco jako DIN41612, ovšem s poloviční roztečí pinů. Sehnat je tedy problém nejspíš bude.

To jsem mohl tušit, že použijí exota :slight_smile:. Díky.

Zdravim lidi, toz mi konecne dosel zminovany PIC32 (starter kit), vyzkousel jsem a je to pekne. :slight_smile: Dal s tim ale asi laborovat uz nebudu, proto pokud ma nekdo zajem, at mi napise (kayl6692(at)seznam.cz) a ja mu to rad prenecham. Na sleve oproti cene z obchodu se domluvime. Samozrejme je vse v orig. baleni a neposkozene.