AVR DRAGON rozchozen, nejede JTAG (OCD)

Zdravím,

právě jsem si koupil AVR dragona, ale nemůžu to za boha rozchodit :frowning: Zkusil jsem postupovat podle nábvodu na stránkách, ale nic, dokonce jsem reinstaloval atmelstudio kvuli tomu.

Nemůže to být tím, že jsem kdysi nainstaloval AVR 6.0, potom 4.1xx ? že by to přepsalo nějak ten USB driver ? Každopádně, ted jsem přeinstaloval atmelstudio 6.0 a nic.

Na dragonu prostě jen svítí po připojení červená ledka, studio ho “nevidí”, počítač hlásí (win7), že zařízení USB nebylo rozpoznáno …

jsem ZOUFALÝ jako student nemám finančních prostředků na zbyt a když ubalím peníze za oficiální nástroj, očekávám že to bude fungovat :frowning:((

SOLVED: Bylo to kabelem USB, asi špatnej kontakt … spálilo mi to 4h času :frowning:( Kabel

Zkus přepnout WIN7 do testovacího režimu (najdeš na netu jak) Pokud je ten ovladač nepodepsanej (platí pro 64bit systém) tak ho wokna nezavedou a tudíž zařízení nebude fungovat. V testovacím režimu se takovéto *** nebezpečné *** ovladače zavedou.

Ha ! přehlid jsem SOLVED=KABEL :slight_smile: No třeba se to někomu bude hodit…

Pouzivam Win7 64b s AVRStudiom 4.19 na troch roznych PC iba s AVRDragonmi. Nebol s tym absolutne ziaden problem, nebolo treba nic instalovat a spustat v ziadnych modoch. Tot moja skusenost. :slight_smile:

Však jsem psal “Pokud je ten ovladač nepodepsaný” příště budu psát "IF(driver not signed) {do something} třeba mi bude lépe rozumět , když jsem na programátorském fóru :slight_smile:

Tak páni, novej problémek, sice už DRAGONa vidí atmelstudio, povedlo se mi upgradovat firmware a tak, ale JTAGOVAT mi nejde zatím. Vše si myslím že mám zapojené dobře, kvalitně. tento error se mi objevil:

jonny100.rajce.idnes.cz/AVR#fail1.jpg
detail chybové hlášky:
jonny100.rajce.idnes.cz/AVR#fail3.jpg

Tak jsem to přepojil na ISP a to naštěstí funguje, tak jsem si přečetl fuse, zde screen (JTAGEN je povolen ). I programovat pomocí ISP šlo v pohodě

jonny100.rajce.idnes.cz/AVR#fail2.jpg

ocením jakoukoli radu …

nový error, tnetokrát JTAGID not valid, debugger command enterProgMode failed
img3.rajce.idnes.cz/d0303/9/9088/9088583_1e08cc33374cb14ee755948f3293b61a/images/fail4.jpg?ver=0

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory



fail3.jpg
fail4.jpg

jak máš dlouhý kabel od Dragona k MCU?

já jsem kdysi taky nemohl rozchodit JTAG - nakonec pomohlo zakrácení kabelu ze 40 cm na cca 25.

tak co já vím 15 cm + dráty 10 cm

Už jsem propadl čiré beznaději.

Někde jsem se dočetl, že je třeba přidat 100R rezistory seriově k linkám TCK, TMS, TDO, TDI … učinil jsem tak. Teď už vždy z 10ti pokusů se mi desetkrát podařilo přečíst signaturu, ale programování je problém. FUSE Bity si mi daří programovat bez errorů, ale programování Flashky je tak nestabilní, že si neumím představit, jak bych s takovou nestabilitou mohl jen pomýšlet na OCD …

failne mi to vždy na verifing flash … přitzom program se tam někdy nahraje, někdy se mu to nepodaří, no prostě bordel.
Přikládám obrázky

img3.rajce.idnes.cz/d0303/9/9088/9088583_1e08cc33374cb14ee755948f3293b61a/images/Beznzvu.jpg?ver=0

img3.rajce.idnes.cz/d0303/9/9088/9088583_1e08cc33374cb14ee755948f3293b61a/images/P1070323.jpg?ver=0

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory


Zdravím,

tak jsem tu znova. Tentokrát se mi stala nepřjemná věc, popíšu:

Draka se mi nakonec podařilo rozchodit. Dokonce jsem i prováděl OCD. No ale ted jsem připojil k atmeze 16 jako vždy a zapl napájení ze stab. zdroje, ale myslím ,že jsem na něm omylem nechal nastavené vyšší napětí (cca 12V?) a ted mi dragon blbne :frowning: Je možné že by se to takto zničilo? Přes ten vodič kde zjišťuje target voltage?
Projevuje se to tak, že na pinu “nSRST” drží neustále “0”. Měřím tam voltmetrem 0,68 což je ta nula.
Tedy když třeba napragoramuju JTAGem, tak vše mi atmelstudio 6 hlásí že v pořádku, jenom se pořád restartuje cílový procesor že. Abych mohl dále pokračovat musím odpojit ten nSRST …

Je to vážně možné? že by overvoltage způosbilo toto s dragonem? Nebo něco přehlížím?

Jsem naprosto zoufalý ,… každá pomoc rada je vítaná