Hlídání přetížení rc serva

Řešil někdo podobný problém u serv? Vím, že jsou lepší digitální serva, které obsahují elektroniku na ochranu před přetížením a přetáčením přes kraj, ale zajímalo by mě, jestli lze implementovat něco jednoduchého i u levnějších analogových serv. Například při přetížení odpojit pwmko a tím pádem je páčka serva “navolno”.
První co mě napadlo, bylo snímat AD převodníkem mcučkem napětí na malém odporu v napájení (mezi GND aplikace a GND vývodu serva), ale proud při běžném provozu, který zřejmě nemá průběh jak jsem si představoval, je srovnatelný s proudem, když páčka dorazí do kraje nebo jí přetežuju.
Zvlášť když třeba dělám malé kroky nebo servo startuje s otáčením (startovní proud, jedno jestli je páčka serva zatížená nebo ne).
Napadlo mě ještě použít OZ v integračním zapojením, abych průběh napětí na snímacím odporu zjemnil, ale to bych stejně musel v mcu programově řešit v nějkaém časovém intervalu porovnání napětí a další blbosti.

Hoď sem průběh…

Řekl bych, že průběh není přesně znám.

Cau

a servosaver by nesel pouzit ? youtube.com/watch?v=Up0oOvjVjpo
je to vec ktera se bezne pouziva prave pro tyhle pripady …
o nepretaceni samotnyho serva se musi postarat ovladaci elektronika , netusim jestly i nektere "chytrejsi " RC Fail Safe si umi poradit se signalem mimo rozsah