USB AVR ISP AVRISP - pomalý zápis (upload) firmware do AVR

Zdravim Vas, mal by som otazku ohladom rychlosti uploadu firmaware do mikrokontrolera. Pouzivam tento programator dx.com/p/usb-avr-isp-avrisp-programmer-151161 a vsetko mi funguje v poriadku akurat sa mi zda rychlost zapisu prilis pomala, pricom cca 4k kodu nemam problem zapisovat aj 3min. Da sa tato rychlost nejako ovplivnit lebo zvysenim rychlosi komunikacie som, neviem preco, nepostrehol zmenu? Mam len nejako blbo nastavene parametre, alebo je v tom nieco ine? Viem ze idealne by asi bolo mat bootloader a prepisovat len tu cast kodu v ktorej je zmena, no neni mi jasne preco sa rychlost zapisu nezmenila (aspon nie tak zeby som to postrehol) a to som rychlost zvysil z 9600b na 19200b. Mozno robim len niekde hlupu chybu, no zatial som na nic neprisiel. Dakujem
PS: k programatoru pouzivam AVRDUDE
PS2: akurat ma napadlo ked to po sebe citam zeby mozno chcelo vyskusat zadat rychlost manualne v parametroch prikazom -b no dnes to uz nemam ako vyskusat

:arrow_right: administrator: přesunuto z "AVR"

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Upload firmware do AVR"

Já mám starší typ tohoto programátoru a když zapisuju kód do ATmega8 taky mi to trvá dlouho. Ale když podobně veliký kód vkládám do AT89 tak je to okamžitě. Používám ProgIsp v1.68

Na straně komunikace PC-Programátor nastav max. co ti aplikace dovolí, 57600 popř. 115200 a pak se ještě koukni v záložce nastavení STK500 (AVR studio) do karty MAIN a najdi hodnotu ISP baud a tu nastav třeba na 500KHz nebo i výše, dokud bude procházet test.

Tak skusal som nastavovat rychlost tak ako si pisal a skusal som ju zadat aj manualne pomocnou parametrov ako som pisal ja no vysledok stale rovnaky. Nakoniec som vyskusal, nakolko programujem v bascome, vybrat moznost programatora STK500(nativnu verziu) a s tym mi to ide bezproblemovo do par sekund takze to takto aj necham. Je ale zaujimave preco to nefunguje korektne, ale aspon vieme ze programatorom to nieje ale je to sw problem