Mrtve ST Discovery: Keil ztratil spojení s STM32F100RB

Zdravím,

dneska mi vytuhl můj kit s STM32F100RB. Je to ten klasický VL Discovery. Šlapal v pohodě, ale po chvilce ho Keil přestal vidět. Nicméně APIna od ST “STM32 ST-LINK Utility” ho viděla a podařilo se mi destičku přes ni Connectnout. Bohužel po další chvíli přestala desku vidět i ona. Mám tam nahraný program. Jednoduchá aplikace na ADC s DMA. Na konci mám blikání ledky ve smyčce, abych viděl že program prošel celý. Občas se mi podaří program rozjet resetováním, někdy ne. Každopádně po chvilce v té nekonečné smyčce blikání přestane chodit. Myslím si že jsem někde udělal krpu s hodinama. I když dva dny deska šlapala jak měla, až třetí den takhle ztuhla. Nenapadá vás někoho jak by se to dalo zachránit? Dík.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Mrtve ST Discovery"

Snad by to šlo zprovoznit podle tohohle návodu:
neuron.feld.cvut.cz/publicwiki/Ulohy/STM32

Jinak ten krystal nemá moc dobrý kontakt(je nasunut do pinů), já jsem měl s tímto problém, při “zavrtěním nebo klepnutím o stůl” se mi modul zasekával. Tak jsem to připájel napevno.

Programově se dá nastavit, že pokud vysadí externí oscilátor, uProcesor si přepne na vnitřní.

Zdravím, díky za odkaz rád prostuduji. Procesor se mi povedlo ale i bez něj obživit. Asi ze 1000 pokusů se mi ho podařilo připojit ST utilitou tak sem do něj okamžitě nahrál demo a nějak se vzpamatoval. Ale nezůstalo to bez následků. Nemůžu adresovat kus paměti. Konkrétně vím o registrech DMA. kam tohle až sahá nevím. ale všechny GPIO jsou v pořádku a A/D a D/A také. Není nějaká možnost jak provést verifikaci přístupu do celé paměti?. Něco co by tu paměť celou projelo a řeklo jo všecko je ok, nebo adresa ta ta se nehlásí? Díky moc.

Zkus to ještě podle tohohle, já mám modul miniSTM32F103R__-EK a přes ten Flash Loader Demonstrator mi to funguje výborně. Možná ta ST utilita nemaže celou paměť.

mcu.cz/comment.php?comment.news.2268

Hmm to zavání USB/RS převodníkem. Máš nějaký oblíbený? Který funguje?

Tak jsem zjistil, že to není pamětí. Mám k dispozici novou desku kde to dělá taky. Navíc se mi dostal do ruky projekt s DMA a ten když nahraju tak jede jak na nové tak na staré. Kde dělám sakra chybu ?!?!?!?!

pro úplnost zasílám celý kód DMA inicializace:

jestli v tom někdo někde vidí zradu tak prosím hlaste. Budu moc vděčný.
PS": hodiny povoluju při inicializaci hodin celého čipu:

a samozřejmě že tu inicializační fci volám. Kdyby někdo chtěl celý kód klidně ho sem hodím. Není zas tak velký.

Napadá mě. Není nějak možné abych si zamkl kus paměti pro konkrétní projekt? To by vysvětlovalo proč nijak needituju registry DMA1