PIC18F24K22 UART: Vysílání funguje, příjem nefunguje

Zdravím, mám problém naučit PICe poslouchat přes UART, bez problémů funguje vysílání, kecá jak o život, ovšem při pokusu o příjem nedělá nic, mám v kódu chybu, ovšem už opravdu nevím kde. Nějaké rady? díky

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “PIC18F24K22 - PROBLÉM PŘÍJEM UART”
gong1.asm (2.28 KB)

Já se v asm vyznám jen tak zhruba, ale ten kód cos dal k dispozici se mi zdá moc jednoduchý a neúplný, na to aby fungoval.

Neporadím ti - leda zkus psát v Céčku - asemblerářů tu zas tolik není.
Ale třeba se nějaký ozve.

Tak v tom se nevyznám i já. :frowning:

MOVFF	RCREG1, REC

Takhle se reg nečte. Musíš ho dát do W a pak do REC. A na hlídacího psa se vy…, nenajdeš pak problém.

tak po fofr prohlídnutí, trochu víc rozepiš CONFIGy, úsek CBLOCK dej mezi configy a org h’00’, nemám po ruce DS ale nikde nevidim přepínání bank tak nevim jestli je všecko v bance kerou máš nastavenou? u nastavení TRISC nevim jestli máš jen blbej popis ale H’FF’ ti nastaví TRISC jako vstupní. a jak píše honza3 tak vyčítání přes W

Ještě k zápisům do nastavovacích reg. MOVLW H'C0' tak používej MOVLW b'xyxyxyxy' Je to přehlednější a víš který pin je out/in, “flag” je 1/0 nebo nastavení 1/0.

A používáš interní oscilátor, přednastavený je tuším na 8Mhz, počítáš s tím při nastavení rychlosti UART?

Podle katalogu, mají být piny UART nastaveny na 1. Ano, počítám s 8Mhz, podle nastavení reg. SPRG - mám komunikaci na 9600Bd, což funguje jak říkám, vysílá bez problémů. Další věc instrukce MOVFF, přepisuje obsah reg a do reg B, nemusí se tedy jet přes W reg. (MOVFF a, b) a- zdroj, b - cíl. Dále jak podotýká Honza3, zápis v hexa mám řekl bych ve “zkušebním” režimu, jinak vše v bin. Díky za postřehy, zkusím ještě prolézt co se dám, kdyby ste náhodou někdo věděli o stránkách kde najdu sample kódy, tak by se šiknul odkza, na ofiko stránkách microchipu něco je tak začnu zatím tam, ještě jednou díky pánové a eventuelně dámy :slight_smile:

Problém vyřešen, díky Pawlos, samozřejmě vše vyřešilo pouhé přepnutí banky

však banky, to je jedno velký zlo :smiley: