PICkit 2 - problém s naprogramováním - No device detected

Zdravím. Dneska jsem si koupil PICkit2 a k němu PIC16F628. Nainstaloval jsem si PICkit2 Programmer v2.50, do PICkitu stahnul OS. Pak jsem připojil ICSP k MCU podle tohoto “schéma”: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/Pic_icsp.jpg/600px-Pic_icsp.jpg

Stáhnul jsem si program přímo pro tenhle tenhle PIC a při programování mi vyskočila hláška “Programming failed at Program Memory address 0x000000”. Takhle mi to udělalo několikrát za sebou. Zkusil jsem aktualizovat PICkit2 programmer na v2.61.00 a OS Firmware na 2.32.00 a teď mi při pokusu o čtení MCU píše “No device detected” :frowning: Prosím poraďte někdo, čím to může být. S mikroprocesory začínám. Předem díky za odpovědi

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “PICkit 2 - problém s naprogramováním”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
600px-Pic_icsp.jpg

Cau,

zavrit PK, pripojit uP k PK2, otevrit PK, mel by bejt "device 16f628 "…?
nastaveni pojistek v hexu ?
je mozne ho aspon precist ? “Read”

Připojil jsem uP do nepájivého pole přes ICSP k PICkitu, a když jsem zapnul PICkit2 programmer, tak mi vyskočilo “PICkit 2 VPP voltage level error. Check target & retry operation.” Po kliknutí na OK se normálně zapne PICkit 2 Programmer. V bílem poli je napsáno “PICkit 2 found and connected.” ale u device je “No Device Found”. Když kliknu Read, znovu vyskoči hláška ohledně VPP voltage, ale pak napíše “No device detected.”

Ještě bych chtěl dodat, že mám pouze programátor PICkit2 bez jakéhokoliv dalšího vývojového kitu.

ta hlaska “PICkit 2 VPP …” ti vyskoci jen kdyz mas pripojenej PIC ?(skus to i bez nej) asi ho mas spatne zapojenej, skus prohodit data <-> clk, ten PK2 jeoriginal ci klon ?
je tam test napeti “tool/troubleshooting” skus to a promer napeti ,
v tom nepajivim poli to mas dobre zapojeny ? (odfot to )
mas jinej pic na vyskouseni ?

Problém vyřešen! Hláška “PICkit 2 VPP voltage level error. Check target & retry operation.” přestala vyskakovat a PICkit už rozezná připojený MCU, takže při čtení, zápisu,… už nepíše “No device detected.” Funguje normálně i naprogramování i mazání součástky :slight_smile: Celý problém byl nejspíš v konektoru ICSP. Předtím jsem měl na něm připojené tenčí dráty, které nebyly v konektoru dobře propojeny a ani dobře nedržely. To nejspíš způsobovalo to, že PICkit nemohl naprogramovat ani najít MCU. Nyní jsem připojil trošku hrubší dráty (jestli to tak můžu nazvat) do konektoru a ty v něm drží už pevněji. Zkusil jsem přes ně vyhledat a naprogramovat MCU a hle… funguje. Zkoušel jsem to i na jiným PICu a taky šel bez problému :slight_smile: Takže celý problém byl nejspíš v konektoru :slight_smile: Každopádně díky za pomoc
PICkit2 je originál :wink: