Rozdělení paměti flash v PIC18F

Zdravím,

mám dotaz ohledně paměti flash v procesorech řady PIC18F67, PIC18F87 a PIC18F97 s velikostí paměti 128KB.
Je možné vyčlenit v této paměti blok cca 30-40KB pro bootloader, nebo je to omezeno nějakou hranicí?
Pokud ano tak v kde a jak postupovat?
Zřejmě se to bude nastavovat v nějakém registru, ale z datasheetů těchto procesorů jsem to nemohl nějak vyčíst.

Děkuji za odpověď.

Co jsem kdysi používal bootloader, tak si bere pamět od konce. takže bych to vůbec neřešil. Používal jsem bootloader od výrobce. Jak je to u jiných nevím.

Vím že u verzí PIC , které mají možnost programování RTSP byl bootloader umístěný až na konec, v případě Tiny bootloaderu tam tedy zabírá posledních 100 instrukcí.

Spouští se instrukcí „GOTO “ umístěnou na adrese 0x000000. Uživatelský program se spouštěl instrukcí “GOTO <uživatelský program>” umístěnou na adrese 0x001FFE těsně před začátkem bootloaderu. Bootloadery, které se dají stáhnout v četně toho od výrobce mají cca 1KB a vešly se na konec paměti do sekce jim určené.

Jelikož já si budu psát svůj cca 30KB. Ta velikost je z důvodu obsluhy displeje, svého SW přes který budu nahrávat program po síti a dalších věcí. Chci vědět zda je možné jednoduše instrukci “GOTO <uživatelský program>” umístit na libovolnou adresu paměti flash? Nebo je třeba ještě nastavit v registrech (jako u AVR) velikost boot sekce?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

V registrech se nenastavuje nic. A jestli píšeš v ASM tak CBLOCK a ORG nastavuje tyto věci na které se ptáš.

Dík za odpověď.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.