těžké začátky a PIC16F84a

AHOJ
mám takovej malej dotaz. chci začít programovat microchip, byl by pro mě do začátků vhodná PIC16F84a ???

Díkes

Ahoj
Zkus si přečíst toto, případně celé vlákno.

Pokud bych to měl shrnout, tak je lepší začít s něčím moderním a výkoným. Jestliže jsi se rozhodl začít s nějakým “menším” mikropočítačem z řady 16, tak bych doporučoval začít alespoň s nástupcem populární 16C84 / 16F84 / 16F84A a to s 16F627A. Za přibližně 50Kč získáš mnohem více než v případě 16F84A, která je i dražší. Datasheet k 16F627A stáhneš zde.

když je drahší, tak je také lepší? nebo ne? nebo to takhle u mikrokontolerů nefunguje?

Většinou to tak opravdu je, ale v tomto případě je vyšší cena u PIC16F84A způsobena tím, že se jich vyrábí málo, protože se jich málo prodává. Cena mikropočítačů (a to platí u všech typů a výrobců) je pro normálního uživatele nízká jenom proto, že se jich vyrábí nesmírně mnoho.

Pro Antonína:
já jsem začal před 14 dny se zabývat nejdříve tím PIC16F84A a celkem mně to zaujalo. Podle mého názoru -začátečníka je lepší začít od jednoduššího. :astonished:)) :wink:

Kdybys začal rovnou s 16F877A, tak začátky by byli úplně stejné (kromě nutnosti přepnout porty s AD do digitálního módu). A později bys mohl postupně objevovat nové periférie a funkce, které ti 16F84 nenabídne.

Ale zase je to jen můj názor :smiley:. Hlavní je s něčím začít a pak už to jde.