hyperteminal pro USB

Poradil by mi někdo zda-li existuje něco jako hyperterminál pro USB?
Díky

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika s mikrokontroléry, procesory"

Každé USB zařízení má svůj driver a své datové rozhraní, proto nemůže existovat univerzální terminál na USB. Ale - mnoho zařízení (např. programátory) používá FTDI čip (např. FT232), jehož driver simuluje virtuální COM port. U těchto zařízení lze pak použít jakýkoliv terminál (např. standardní hyperterminál z Windows).

Díky za odpověď, i když se musím přiznat, že z ní až tak moc moudrý nejsem a tuším , že tudy cesta nevede. Potřebuji totiž do externího zařízení s UART se 3,3 a 5V úrovněmi dopravit pár txt příkazů. Předpokládal jsem, že stále existuje ve Windoows možnost přesměrování zařízení, jako tomu bylo kdysi v DOSu.
Když to holt nejde, tak si budu muset, ač nerad, zbastlit nějaký ten převodník úrovní a použít COM1.

Díky

Nenapsal jsi, jak je to USART zařízení připojené. Jestli je to USB/USART převodník, tak pak bude určitě používat FTDI čip a v tom případě se Ti to zařízení objeví v COM portech a můžeš se připojit jakýmkoliv terminálem. … Jestli nevíš, tak se podívej do správce zařízení, jestli se Ti tam objeví nový COM port (případně je možné že se virtuální COM driver musí nejdříve aktivovat u USB driveru).

Zařízní jsem ještě k PC nepřipojil, neboť bych ho odprásnul. Rozhraní je UART se 3,3V a 5V úrovněmi - připojuje se pouze 3 dráty TxD, RxD, GND. Vzhledem k napěťovým úrovním jej můžu připojit pouze přes USB. Zkusím to připojit a uvidím jestli se příslušný port objeví v seznamu.
Zatím díky.

UART nemůžeš jednoduše připojit jako USB, to není jednoduchá sériová komunikace. Musíš buď použít převodník úrovní 12V/5V a připojit ke COM portu nebo použít USB/UART převodník a připojit k USB.

Tušil jsem to. Co se dá dělat. Doufám alespoň, že se mi to podaří pomocí MCU ATTINY 2313, i když to též nebude jednoduché. Pokud máš nějakou radu,sem s ní.

Díky

Ak Ta neodradi cena, toto je to co hladas (ak som Ta spravne pochopil)

tme.eu/cz/details/usb-rs232- … 00-bt_33/#

Nebo se podívej na tenhle : aukro.cz/pl-2303hx-prevodnik-usb … 68233.html

Funguje i pod Windows 7 64-bit.

Koupil jsem přesně tenhle (i když od jiného prodejce a o pár korun levněji) a šlape parádně.

Co třeba tohle:
cz.farnell.com/microchip/mcp2200 … dp/1781148
Vyzkoušeno, funguje dobře.

Ještě pro doplnění :

Tady jich máš více variant :
aukro.cz/listing.php/search?stri … ory=0&sg=0

A ten, co ho zmínil Radius je i tady :
tme.eu/cz/katalog/?idp=1&sea … rameters=1

TME má cenu za 1 kus jako Farnell za kus při 100Ks a podstatně příjemnější poštovné (teda pokud Farnell cenu za dopravu výrazně nesnížil…).

Pánové,
díky za tipy, i když to není cesta kterou jsem se chtěl vydat. Zřejmě to bude nejrychlejší a díky vám i levné.