forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Reakce fora na prostredni tlacitko mysi

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Zprávy pro moderátory

DragonSoul
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 7:34    Předmět: Reakce fora na prostredni tlacitko mysi Citovat

Přeji hezký den.
Při procházení fora jsem si všiml, že reaguje odlišně na stisknutí prostředního tlačítka myši než jiná fora, na které chodím a nevím, jestli je to chyba, nebo vlastnost.
Na jiných forech se při stisknutí prostředního tlačítka otevře nová karta ale původní karta zůstane zachována.
Na tomto foru se i původní karta přepne na stejnou stránku jako nová karta.
Používám google chrome.

Panda38
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 9:08    Předmět: Citovat

Prostřední tlačítko jsem nezkoušel používat. Kde ho stiskneš, v Chrome na záložce? Tím se mi karta zavře. Možná to závisí na verzi Chrome. Nebo - na zvoleném vzhledu fóra, ale nesetkal jsem se zatím s tím že by některé phpBB měnilo funkci prostředního tlačítka (přes javascript).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

DragonSoul
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 9:27    Předmět: Citovat

Ve foru jsou jednotlive prispevky napr. Reakce fora na prostredni tlacitko.
Nekdy je vlevo u napisu ikonka novy prispevek.
Kdyz kliknu na odkaz nebo na ikonku prostrednim tlacitkem, otevre se nove okno s novou strankou, jsem uvnitr prispevku.
Stara stranka se bohuzel zmeni taky, coz by se (asi) nemelo dit.

Panda38
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 9:33    Předmět: Citovat

Zvláštní, tady mi fungují odkazy jako všude jinde na netu - prostředním tlačítkem se otevře nová karta (s cílovou stránkou) a zůstávám přepnutý na staré záložce, beze změny obsahu. Mám Chrome 26.0.1410.64 m. ... Ale možná se jedná o přesné konkrétní odkazy (které máš na mysli) a jen jsem je neobjevil, třeba tam je zdvojená funkce pro prostřední tlačítko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

DragonSoul
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 10:48    Předmět: Citovat

Mam verzi 26.0.1410.64 m takze v tom to neni.
At kliknu na jakykoliv prispevek tak to dela co jsem popsal, na ostatnich forech to funguje korektne tak jak jsi to popsal, tak asi to bude spojene s kolacky (cookies) ale v tom se nevyznam. Holt se s tim smirim.

xpertvis
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 10:55    Předmět: Citovat

tiez mi reaguje stredne tlacitko ako popisuje dragon. Pamatam si ale, ze davnejsie dozadu mi tlacitko reagovalo otvorenim novej karty a zachovanim povodnej karty (ako popisuje dragon v prvom prispevku) . Uz si ale nepamatam, ci som v tedy nepouzival este mozillu. Teraz uz dlhsie pouzivam chrome.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Panda38
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 11:02    Předmět: Citovat

To je divné, mně to tak teď také začalo fungovat! Přitom předtím to fungovalo v pořádku.

Ve zdrojovém kódu je vidět reakce na událost "onclick". Ta u jiných prohlížečů (IE) na prostřední tlačítko nereaguje. V Chrome přejde na odkaz (=funkce v javascriptu) a navíc otevře novou záložku (=vlastnost Chrome). Zřejmě to je v Chrome nový update, že onclick v javascriptu začal reagovat i na prostřední tlačítko a mně se to projevilo až po novém startu prohlížeče (nebo jsem měl javascript dočasně vypnutý).

xpertvis
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 11:29    Předmět: Citovat

na skusku som si nainstaloval mozillu. V nej to funguje tak, "ako sa ocakava", tz. kliknutim strednym tlacitkom mysi na temu sa tema otvori v novej karte, a povodna karta sa nezmeni. Bolo by fajn, keby to takto fungovalo aj v chrome.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Panda38
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 16 květen 2013, 11:53    Předmět: Citovat

Já otvírám nové stránky pomocí Shift+levé tlačítko, což vlastně odpovídá tomu prostřednímu tlačítku. A uvědomuji si, že tohle mě takhle také zlobilo dříve, takže je to stará závada Chrome. (dnes mi to nedělalo asi kvůli vypnutí javascriptu).

Řešení by bylo že by musel admin vyhodit ty obsluhy onclick ze zdrojáků fóra (templates: viewforum_body.tpl a index_body.tpl), jsou tam docela nadbytečné.

Škoda že je tu tak zastaralá verze phpBB, to omezení funkcí proti novějším verzím je dost propastné (např. "Zobrazit nové příspěvky" funguje dost nespolehlivě). Ale chápu že upgrade a import databáze by byl možná až nemožný.

administrator
hlavní administrátor
hlavní administrátor

PříspěvekZaslal: 28 květen 2013, 8:32    Předmět: Citovat

Upgrade je právě dost problematický, protože fórum má spoustu modulů. Upgradu ale plánuji, nemějte obavu.

Problém v Chrome mě mrzí, ale nechci předělávat template, které odjakživa fungovaly spolehlivě. Mohu Vám poradit jedině add-on, který blokuje JavaScript na definovaný webech. Jméno si nevzpomínám, ale určitě to nebude problém najít.

You can do everything in assembler, but no one wants to program in assembler anymore.
... Yukihiro Matsumoto

Rudolf Vesely on LinkedIn

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Zprávy pro moderátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.