Interní nap. regulátor dsPIC33 bere moc proudu

Zdravím,

snažím se postavit příruční osciloskop přes chytrý telefon pandatron.cz/?1658&bluetooth_osc … ro_android

Ale trochu mě děsí, že po naprogramování procesoru mi procesor začne brát okolo 100mA a po chvíli se rozehřeje což považuji za chybné… Po odpojení keramického kondenzátoru 10uF/25V na vývodu VCAP se proud pohybuje okolo 10mA.

Je to normální aby vnitřní napěťový regulátor bral tak velký proud?

Na tom schéma není poznat co je ten kond zač (keramický kond 10uF/25V je dost objemný) . Pokud je to elyt, tak ho budeš mít opačně zapojný a pak by vývod Vcap byl zkratován. Konstruktér buď zapoměl označit polaritu, nebo použil bipolární kond.

V datasheetu od procesoru píšou, že kondenzátor musí být keramický nebo tantalový 4,7uF až 10uF / minimálně na 16V. Používám keramický (tedy polaritu neřeším) a kondenzátor je na 25V což také vyhovuje. Všechny ostatní vývody z procesoru(kromě napájecích a VCAP) mám odříznuté a stejně je velká spotřeba.

Nemůže to být v programu?

Tak jsem se podíval do datasheetu a velikost proudu bude zřejmě v pořádku.

dsPIC žere jako kráva, budeš se s tím muset smířit. Používám v konstrukci dsPIC33FJ16GS502 a při taktech 24MHz krystalem jsem na cca 50-60 mA.
Při okotlení přes interní oscilátor na 40MIPS to táhalo něco kolem 80mA a dsPIC se vcelku zahříval.

OK. Myslel jsem, že mám něco špatně, ale když to tak máte i vy tak už to řešit nebudu.

Díky moc všem…

Ahoj a máš k tomu i navržený DPS?

Borg: Já to mám zapájený v univerzálu. Všechny napáejcí piny u sebe mají 10u tantal + 100n ve vzdálenosti do 2 mm, potom je kýbl 1000uF/16 cca 1 cm od dsPIC

To: BorgMcz - ano, schéma i layout mám přepracovaný v Eagle. Už to funguje, ale musím ještě změnit program v telefonu. Zdá se že si program neumí poradit s jiným rozlišením telefonu.

Mohl by jsi to sem dát? Rád bych si to také postavil. Díky.
Co máš za telefon?

Připojil bych schéma a layout, ale to by zde museli být podporovány přípony .sch a .brd.
Kdo by měl zájem ať se mi ozve na novotny@ibos.cz

Ani rar neberie, alebo to daj na ulož to :wink:

Nahrávání souborů funguje normálně. Pokud není příloha povolená, vložte prosím soubory do ZIP.
test.zip (221 KB)
test.rar (218 KB)

OK, zkusím ZIP
Osciloskop android.zip (57.7 KB)

Ahoj, chci se zeptat, zda jsi nejak pokrocil se softem.

Ne, ještě ne. Soft do mobilu je spíše na kolegovi. Budu ho muset popohnat :slight_smile:

Ahoj, jsou nejaké novinky ohledně softu?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Donutili jsme kolegu věnovat se tomu alespoň několik hodin týdně, takže pokrok, ale úspěch zatím v nedohlednu :frowning:
Určitě pak dám vědět…

to Fano:

Ahoj, nějaká změna v softu? Zase jsem se vratil k tomu, postavit si tuto konstrukci.