Trvale napájený tablet - jak na to?

Ahoj, potřeboval bych poradit s následující věcí - potřebuji mít v jedné aplikaci trvale zapojený tablet, ktrý mi slouží jako terminál. Jenže nedělám si iluze o baterii a nabíjecím obvodu. Myšleno co do bezpečnosti, z přebíjení a možného požáru mám strach. Přece jen to poběží 24x7. Tak jsem si říkal, že bych baterii fyzicky odpojil - díval jsem se, je připojena pouze plus a mínus, tedy asi žádná logika. Napadlo mne, napojit místo baterie zdroj. Samozřejmě mi je jasné, že v takové situaci nesmím zapojit nabíječku, protože tablet by se snažil napájet zdroj připojený místo baterie. Tedy asi - a to je to, čím si nejsem jist. Půjdeto vlastně takto vůbec? Nebude tablet potřebovat fakt fyzicky baterku? Například kvůli dohadu kapacity? Máte stímto někdo zkušenost? Poradíte prosím. Díky.

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Ostatní"

Zdravím, neviděl bych to jako problém. Nejdřív určit tyb aku - asi litiovka, počet článků a pro jistotu napětí naprázno a při zatížení. Změřit odběr v nejhorším režimu, kdy to nejvíce bere. Tohle vše si ověř, pak budem postupovat dále.

je to neco zataveneho, plocheho, tenkeho cca 3-4 mm, asi 9 x 4 cm, takze typ presne nevim, asi bych hadal Li-neco taky.

pocet clanku netusim, aniz bych to rozebral. napeti naprazdno 4.34, napeti pod zatezi 4,03. Odběr 302 mA.

Zdravím, takže litiovka jeden článek. Doporučil bych udělat malý zdroj s LM317, který dá napětí 4.0 V a proud ca 0.5 A… Pokud nevadí výpadky při vypnutí sítě, baterku vyřadit a jet jen ze zdroje. Ještě bych doporučil udělat zkušební test ze stabilizovaným externím zdrojem pro ověření proveditelnosti. No a určitě bych na vstup napájení tabletu dal antiparalellní diodu 3A, jako ochranu před přepolováním.

určitě výpadky nevadí. a nebude to něčemu vadit, když ji vypojím.