Programovaní pod Androidem

Dobrý den,

má někdo zkušenosti s programováním mikrokontrolérů pod OS Android? Přemýšlím o koupi tabletu, tak zjišťuji jestli budu ještě notebook s win potřebovat k těmto účelům či nikoliv.

Děkuji s pozdravem V.

Osobně jsem toho názoru, že tablet je jenom drahý prohlížeč internetu a filmů. Hračka, kterou je nutné mít, aby byl člověk in … Na jakoukoliv seriozní práci to fakticky není. Jak chceš něco (cokoliv) programovat - a nejenom programovat, ale třeba i jenom psát, když Ti půlku obrazovky zabere klávesnice ?

ja by som skor potreboval tri 22palcove monitory aspon by sa bolo kde hnut z oknami :smiley: … Staci mi ked pisem na mobile cez dotykovu obrazovku katastrofa, keby som mal programovat ta si to hodim.

Atlan: Díky tvému příspěvku jsem právě pochopil, proč Windows nepodporují více pracovních ploch… Dík za objasnění :slight_smile:

Jinak se též připojuji k názoru, že tablet neslouží pro práci, ale pro zábavu a konzumaci obsahu (filmy, internet, sem tam nějaká ta hra). Na práci máme pracovní stanice (kam se dá řadit i ten notebook).

Myslim ze windows podporuje viac ploch, ale to mi je figu platne stale niekam chodit myskou sem a tam, proste na 3 monitoroch by som mal hned vsetko pred ocami :smiley:

Více ploch není více monitorů. Je úplně jedno, jestli přepínám mezi sebou okna nebo plochy. Totéž se dá dosahnout monitorem, který má D-SUB i DVI vstup a propojí se to dvěma kabely. Pak se to přepíná 1 tlačítkem na monitoru, ale pořád to není najednou před očima.

K těm monitorům. Mám dva 24" Samsungy připojené k jedné grafárně. Šlape to v pohodě. Na 3 monitory by jsi musel mít dvě grafické karty, ale stejného typu. Pak by jsi mohl mít 4 monitory. Sám sem toto nedávno ze zvědavosti odzkoušel. Pak ale to chce myš aspoň 2000 Dpi, ať nelítáš po celém stole.

Nejjednodušší řešení jak programovat MCU pod Android je stáhnout si aplikaci pro připojení přes Remote Desktop Services (např. Remote Desktop) a připojit se k ploše Windows, na nichž je nainstalován IDE.

Nedokážu si ale představit programování na tabletu. Jedině, že by se k němu připojila plnohodnotná klávesnice.

Řešení pomocí vzdálené plochy mě také napadlo. Plnohodnotná klávesnice a externi monitor je samozřejmostí. Díky

Nejako som nedosiel na to, ako ten Remote Desktop pouzit. To treba tu IP adresu zadatv PC, alebo v mobile? Skusal som aj to a aj to, ale bez vydledku. Vedel by mi niekto lopatisticky poradit? Dakujem.

IP adresu (nebo jméno PC) zadáváš na tabletu. Jen si nejsem jistý, jestli pro tablet nemusíš přenastavit zabezpečení vzdálené plochy na Win7 a výš. XPčka by měly jít připojit bez problémů (teda pokud máš na PC vzdálenou plochu povolenou). Možná budeš muset vybrat uživatele, kteří mají přístup. Na druhý straně, si říkám, na co klávesnici + monitor + nějakou hračku se kterou se stejně musím připojit k PC, abych s tím mohl vůbec něco dělat. To už je jednodušší to rovnou provozovat na notebooku a ten předraženej prohlížeč Internetu vůbec nekupovat - jsou to jenom vyhozený peníze. Jenže, co dělat, když bez tabletu nejsem in, že ?

Nejde o to jestli je někdo in nebo ne, ale o to, že vzhledem k nedostatku času vlastní PC zapnu jednou za tejden. Mám IBM T61 a jsem s ním jinak naprosto spokojen. Ale není to zbytečné když ho nevyužiju? Na prohlížení internetu, mailů a podobně používám mobil, což není dvakrát pohodlné. Tablet beru jako lehké kompaktní zařízení s poměrně slušnou výdrží, který už by mi místo v batohu tolik nezabíralo.

No dobrá. Je pravda, že výkon a u některých i rozlišení displeje bývá slušný, ale je tu několik věcí, které naopak mluví proti :

  1. Na psaní potřebuješ externí klávesnici, jinak ji máš přes půlku obrazovky - pro něco malýho extra narychlo budiž, ale na práci to není. Takže tahat k tomu ještě něco dalšího.

  2. Podpora HW (myslím hlavně programátorů) tam asi taky nebude nijak oslnivá. A to ať programátorů kupovaných (ASIX apod.), tak doma bastlených. Mimo jiné proto, že tablety většinou neoplývají ani malým počtem rozhraní a je otázka, jestli MicroUSB v tabletech funguje pro připojení k PC nebo k připojení periferií k tabletu. Osobně si myslím, že funguje jen jako endpoint pro připojení tabletu k PC.

  3. Totéž bude asi platit i pro překladače.

Takže pro použití na psaní programu v nějakém textovém editoru by to asi mohlo stačit, ale pro překlad a naprogramování do mcu se pak musíš přesunout na PC nebo to řešit vzdálenou plochou. Takže pokud to chceš na psaní programů cestou do/ze školy ve vlaku, autobusu, tak budiž. Přeci jen je to menší, než NB. A na zbytek pak použiješ NB nebo PC doma.

A pokud by ses chtěl zbavit NB nebo PC doma, pak by to vyřešil nějaký mininotebook jako ASUS Eee nebo podobně malinký. Jenže jejich výkon nebývá obvykle nikterak oslnivý, nehledě k malému rozlišení LCD, které bývá nic moc - 1366x768, takže pokud jsi zvyklý na NB s rozlišením 1600x1200 nebo alespoň 1280x1024, tak si na to budeš muset chvíli zvykat. Osobně jsem byl zvyklý na NB na 1600x1200 a na stolním PC 2x 1280x1024, takže když se se mnou NB rozloučil, tak jsem měl celkem problém, protože většina nb má právě rozlišení 1366x768 a musel jsem sahnout hlouběji do kapsy, abych pořídil s rozlišením, které má alespoň těch 1000 řádků, takže jsem nakonec pořídil s FullHD 1920x1080. On by ten displej 1366x768 stačil (starší modely mívaly dokonce jenom 1024x600 - to už je úplná tragedie), ale musel by být na výšku, což jde u NB během psaní těžko. Ještě tak u stolního LCD s pivotem. Ale to jsem trochu odbočil. Pokud by sis pořídil nějaký takovýhle mininotebook, tak na něm můžeš programovat a lze k němu připojit i programátor, takže výsledek můžeš nejenom napsat, ale rovnou i přeložit a nasypat do mcu. Na prohlížení Internetu by posloužit taky mohl, jen tam budeš mít víc skrolování nahoru a dolů. V krajním případě si i film pustíš. Ale díky malinkému LCD a klávesnici bez numerickýho bloku to taký není nic moc.

Chtěl jsem napsat zhruba to samý, ale Balů mě předběhl :smiley:

Vskutku, je třeba si nejdřív ujasnit, co v tvém pojetí znamená vlastně “programování”, a z toho pak vycházet.

Ale chtěl jsem hlavně doplnit, že před tabletovou dobou se ještě dělaly tzv. Tablet PC, což byly předchůdci tabletů (silnější, těžší, menši displej, většinou “pro průmyslové účely”), ale mělo to x86 procesor (AMD Geode apod) a běhaly na tom normální WXP… Sem tam se to dá sehnat třeba na Aukru, nicméně problém s klávesnicí přetrvává.

Tak on TabletPC s WIn8 se dá pořídit taky, ale je za cenu NB a otázka klávesnice a funkčnosti USB portu je stejná.

Ked som tuto dilemu riesil, osobne mi vysiel maly netbook, konkretne vtedy 13" ASUS. Lahko sa zmesti aj zene do kabelky, mne do kufrika/igelitky. V penovo-latkovom puzde vyzera ako mala tasticka.

  • nema zmysel zaberat cast obrazovky na klavesnicu
  • zavretim netbooka je automaticky chraneny display a aj klavesnica
  • display 1366x768 je na aku taku pracu pouzitelny
  • OS WinXP, cize AVRstudio kompatibilny :slight_smile:
  • baterka 9,5h, dnes po vyse troch rokoch stale vydrzi vyse 7 hodin
  • pisanie je vdaka naklopeniu obrazovky voci klavesnici daleko ergonomickejsie a tiez nie su take problemy z odrazmi od okolia a display je preto citatelnejsi
  • Je pravda, ze na tablete sa da krajat cibula, na netbooku s tazkostami a zvacsa s trvalymi nasledkami.
  • mnozstvo dostupnych aplikacii, moznost pokracovat v praci presne v tom istom prostredi ako v robote/doma.

Nedosiel som do dnes na vyhodu tabletu voci malemu netbooku. Ak chcem k tomu nieco pripojit, musim tam zasunut ohavnu redukciu, z ktorej mam casto pocit, ze sa ten pripojovaci konektor alebo kablik utrhne. Mozno je to zamer, aby sa o pol roka musel kupovat tablet novy.
Na to na co si (asi) vela ludi kupuje tablet, pouzivam osobne hladkaci telefon s “velkou” 4.3" obrazovkou a s velkym poctom pixlikov.

Vedel by mi niekto zmysel existencie tabletu seriozne objasnit? Uvitam nazory aktivnych pouzivatelov, s dovolenim na frflanie si vystacim aj s mojimi nazormi :slight_smile: