vyvolání klávesové zkratky programovatelným obvodem?

Ahoj, nevím ani pořádně o čem mluvím, nejsem ani trochu elektronik, ale potřeboval bych vyřešit následující:
Zmáčknu tlačítko a nějaký programovatelný obvod mi vyvolá klávesovou zkratku v PC. Tedy potřebuji ideálně obvod s bin. vstupy a výstup USB. Našel jsem po dlouhém hledání obvod Teensy USB: pjrc.com/teensy/
Ten by měl být tohoto schopný (po naprogramování samozřejmě) Nemáte někdo typ na něco na českém trhu, nebo klidně i jiný postup?
Díky moc!

Atmely s USB nejsou u nás ještě tak úplně dostupné (mají je např. v tme.eu), proto se USB zatím řeší spíš s FTDI čipy jako FT232RL. Ale já bych to v tomto případě řešil raději vsuvkou do PS/2 portu klávesnice (samozřejmě pokud není připojená přes USB) - komunikační protokol je velmi jednoduchý (zvládne to nejlevnější MCU), stačí vyslat scan kódy kláves, v PC se nemusí instalovat žádný driver. Jinak by bylo asi obtížné začlenit USB do systému, aby se chovalo jako klávesnice.

A co použít celou elektroniku ze staré USB klávesnice. Záleží, kolik těch zkratek potřebuješ.
Trocha inspirace z obrázků:
jirky.webz.cz/index.php?page=ctrl-alt-delete

Díky všem za odpovědi, pomohlo…