forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Zkušenosti s SEGGER J-Link EDU debugger pro ARM (JTAG a USB)

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory

Bartt
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 05 únor 2013, 23:37    Předmět: Zkušenosti s SEGGER J-Link EDU debugger pro ARM (JTAG a USB) Citovat

Chtěl bych se zeptat zda má někdo s těmito debugery zkušenosti. Chci si postavit jednoduchý přípravek s jedním ARMem a programovat/debugovat tímto debugerem vybral sem si tenhle relativně levný a nejspíš i jednoduchý model http://cz.farnell.com/segger/j-link-edu/debugger-arm-jtag-usb-educational/dp/2061343 , ale vůbec netuším v čem jsou rozdíly. Dokázal by mi někdo o tom napsat víc? Díky moc.

Arrow administrator: přesunuto z "ARM"

Arrow administrator: přejmenováno z "J-LINK SEGGER"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

mares.vit
Účastník
Účastník

PříspěvekZaslal: 06 únor 2013, 19:11    Předmět: Citovat

Informace o J-Link EDU najdete zde http://www.segger.com/j-link-edu.html. Jediné omezení je, že nesmí být použit pro komerční účely.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Mahoney
Anonymní

PříspěvekZaslal: 09 únor 2013, 14:59    Předmět: Citovat

Koupil jsem si pro pokusy a první krůčky s ARM vývojovou destičku Nano M0 od čínských soudruhů (kupoval jsem přes Aukro), cena byla v Čechách 450,- Kč (nepochybuji o tom, že objednané z číny by to vyšlo ještě levněji). Na destičce je na jedné půlce pokusný LPC1114, na druhé půlce je STM32 - právě onen Segger J-link EDU, na CD je jako programovací software dodán dokonce přímo originál od Seggeru. Funguje to výborně (a destička se navíc dá v případě potřeby v půlce rozlomit).

Bartt
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 09 únor 2013, 23:50    Předmět: Citovat

No já dělám s tímhle kitem http://cz.farnell.com/energy-micro/efm32-g8xx-dk/gecko-efm32-segment-lcd-dev-kit/dp/1790957 který má v sobě segger implementovaný v FPGA, ale pro moje potřeby potřebuju fyzické zařízení (kvůli školním potřebám pro studenty). Chci vyrobit jednoduchý přípravek na experimenty a snadnou obsluhou a dělat něco přes další desku s mikročipem mi přijde zbytečně zesložiťující když to má být pro studenty.

Bartt
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 15 únor 2013, 23:04    Předmět: Citovat

zdravím, tak debugger mi přišel, ale nedaří se mi jej spárovat s kitem. jakési základní spojení proběhne ale nemůžu nijak dál komunikovat. hlavně mě zaráží že část aplikací jede přes připojení skrz SerialNumber a část skrz USB. A co mě nejvíc štve Kel jej vůbec nevidí jako zařízení ikdyž mám všechny ovladače. Nenapadá někoho něco?

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.